Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Provoz ledové plochy na stadionu STaRS končí dříve než obvykle. Připravena je inline plocha

  • Karviná,

Ledovou plochu zimního stadionu rozpustili zaměstnanci karvinské sportovní společnosti STaRS dříve než obvykle a to z ekonomických důvodů. Kvůli koronaviru a platným opatřením nebyla využívána. Nyní se s předstihem připravuje umělý inline povrch, aby stadion mohli milovníci bruslení ihned po případném rozvolnění opatření začít bez průtahů využívat.

I když stále platí nouzový stav a veškeré sportovní, kulturní a jiné aktivity a činnosti jsou pozastaveny, zaměstnanci městské sportovní společnosti STaRS nezahálí a nenechávají nic náhodě. V těchto dnech připravili plochu na zimním stadionu k užívání pro inline bruslení a jiné akce.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: “Připravujeme inline plochu na to, abychom mohli zahájit okamžitě, pokud dojde k nějakému rozvolnění. Víte, že ta situace je tak hrozná, že všechna sportoviště na STaRSu kromě házenkářů, kteří jsou profesionálové, máme zavřená, ale hlavně to bylo ukončení ledové plochy z důvodu maximálního šetření všech možných nákladů. Drželi jsme tu plochu opravdu do konce prosince a na začátku ledna jsme se rozhodli, že z důvodu ekonomických ukončíme provoz ledové plochy.” 


Před epidemií koronaviru byla ledová plocha každoročně využívána ještě pár dalších měsíců. Využívali ji pro tréninky všechny kategorie hokejistů, krasobruslařů, probíhaly nábory nových zájemců o tyto sporty, soutěže i tradiční akce jako třeba utkání kantorů a maturantů karvinského gymnázia. Letos kvůli opatřením bylo využívání ledové plochy nulové. Samotná příprava inline plochy zabrala zaměstnancům StaRSu celý týden.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: “My musíme vypnout stroje, ledovou plochu rozmrazit, musíme ten led uklidit, plocha musí vyschnout. toto vše jsme schopni udělat za jeden týden."

Položení inline plochy je pak otázka několika hodin.

Bronislav Tichý, strojník: "Položení toho podkladu na inline trvá v šesti sedmi chlapech jednu směnu. Složitější je to rozebírání je složitější, protože se to musí odpočítávat kostky, je to 5xA4, rozebrat to, aby to pasovalo, aby se to nepopletlo, jsou tady čáry."
Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: “Je to umělohmotná ledová plocha, je to jako leporelo, poskládá se to, je to připraveno k provozu jak pro normální nájem všem možným zájemcům a skupinám, tak hlavně pro tréninky inline hokejistů, pro kolečkové brusle."

Inline plocha bude k dispozici do července. Ledová plocha se bude připravovat opět v osmém měsíci.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: “Jestli se na ni bude bruslit a sportovat, to ještě uvidíme, ale jsme připraveni okamžitě po rozvolnění připravit všechna sportoviště.” 
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy