Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na karvinském stadionu ukončili dříve provoz ledové plochy. Připravena je pro inline bruslení

  • Karviná,

Ledovou plochu zimního stadionu rozpustili zaměstnanci karvinské sportovní společnosti STaRS dříve než obvykle a to z ekonomických důvodů. Kvůli koronaviru a platným opatřením nebyla využívána. Nyní se s předstihem připravuje umělý inline povrch, aby stadion mohli milovníci bruslení ihned po případném rozvolnění opatření začít bez průtahů využívat.

I když stále platí nouzový stav a veškeré sportovní, kulturní a jiné aktivity a činnosti jsou pozastaveny, zaměstnanci městské sportovní společnosti STaRS nezahálí a nenechávají nic náhodě. V těchto dnech připravili plochu na zimním stadionu k užívání pro inline bruslení a jiné akce.

Petr Dyszkiewicz, ředitel společnosti STaRS Karviná: “Připravujeme inline plochu na to, abychom mohli zahájit okamžitě, pokud dojde k nějakému rozvolnění. Hlavně to bylo ukončení ledové plochy z důvodu maximálního šetření všech možných nákladů. Drželi jsme tu plochu opravdu do konce prosince a na začátku ledna jsme se rozhodli, že z důvodu ekonomických ukončíme provoz ledové plochy.”


Před epidemií koronaviru byla ledová plocha každoročně využívána ještě pár dalších měsíců. Samotná příprava inline plochy zabrala zaměstnancům StaRSu celý týden.

Bronislav Tichý, strojník: "Položení toho podkladu na inline trvá v šesti sedmi chlapech jednu směnu. Složitější je to rozebírání je složitější, protože se to musí odpočítávat kostky, je to 5xA4, rozebrat to, aby to pasovalo, aby se to nepopletlo, jsou tady čáry."

Inline plocha bude k dispozici do července. Ledová plocha se bude připravovat opět v osmém měsíci.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy