Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malý sál MěDK Karviná voní novotou. Na své první návštěvníky trpělivě čeká

  • Karviná,

Malý sál karvinského Městského domu kultury prošel kompletní rekonstrukcí a je připraven na své první návštěvníky. Ještě před tím, než se ale rozvolní vládní opatření a kultura se opět vrátí do života lidí, nahlédli jsme do malého sálu s naší kamerou.

Na těchto záběrech vidíte Malý sál MěDK Karviná tak, jak si ho návštěvníci pamatují ještě před rekonstrukcí a před jeho uzavřením kvůli covidu. Jeho vzhled už neodpovídal dnešní době a v průběhu loňského roku se tady dělníci pustili do jeho proměny. Ta je hotová, malý sál doslova voní novotou a je připraven na své první návštěvníky.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora: “Stojíme dnes v krásném Malém sále MěDK, ve kterém poslední rekonstrukce proběhly v 80. letech. Od té doby tady ten zub času byl opravdu vidět a vzhledem k tomu, že malý sál byl opravdu vytížen, a to nejen školami, ale zájemci o divadelní představení, přednášky, koncerty malé a setkávání občanů a našich dětí, tak si myslím, že to jsou správně vynaložené peníze."

Modernizací prošel nejen samotný malý sál, ale i předsálí a sociální zařízení

Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná: “Největší efekt uvidí návštěvníci ve vestibulu, který byl kompletně designově vyřešen jinak než předtím. Je tady jinak řešeno i sociální zařízení, v malém sále jsme se snažili zachovat pěkné prvky, které tady byly. Zůstaly sedačky, dřevěné prvky, dveře byly repasované, ale stěny, zastínění oken a podlahy, to je vše nové, tak myslím, že se to bude líbit.”

Vyměněna byla i zvuková technika, akustika sálu vylepšena a změna je patrná i v zázemí pro herce.

Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná: “Zvuk se vylepšil a podle hodnocení techniků, kteří to byli nastavovat, říkali, že máme nejlepší akustiku široko daleko v malém sále, což náš těší, protože diváci si to zaslouží. Změnilo se i zázemí. S plátnem jsme předtím museli odjet dozadu, aby mohli herci hrát divadlo. Nově máme plátno, které můžeme vysunout nahoru, nepřekáží v prostoru a je tam více místa pro herce a účinkující. Rekonstrukce byla placena z našeho investičního fondu, to znamená, že díky našemu zřizovateli jsme mohli realizovat celou rekonstrukci malého sálu a vestibulu ."

Slavnostní otevření malého sálu bylo odloženo kvůli platným vládním nařízením. Po rozvolnění se tady opět budou hrát divadelní nedělní pohádky pro děti, promítat filmy v rámci Art kina a zkoušet svá představení budou i tamní divadelní spolky K.V.A.S. nebo Principálek. Těšit se mohou diváci i na různé přednášky a cestopisy.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy