Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za krádež ve sklepech hrozí zlodějům až osm let vězení, kradli v době nouzového stavu

  • Karviná,

Až osm let vězení hrozí dvěma mladým mužům, kteří v době nouzového stavu vykrádali sklepy. Muži zákona je dopadli i s věcmi, které ze sklepních kójí vynášeli a schovávali. Mladšímu z nich policisté dokázali i krádež mobilu.

Díky všímavosti karvinských občanů dopadli strážníci přímo při činu zloděje, kteří kradli ve sklepech na ulici Cihelní. Oba zloději stihli ze sklepů vynést nakradené věci, dál než od domu se s nimi ale díky rychlému zásahu nedostali.

Petr Bičej, ředitel MP Karviná: “Dostali jsme oznámení od občana o podezření na místě vloupání. Na místě se ta věc potvrdila. Zadrželi jsme tam dva pachatele, jeden byl ze Slovenska. Vytáhli ze sklepa běžné věci, které si tam lidé dávají, byly tam dvě koloběžky, videopřehrávač a podobně."

Zloděje zadrželi strážníci přímo na místě a předali je policistům. Komisař proti mužům ve věku 24 a 29 let zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zločinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody formou spolupachatelství. Mladší z nich má toho na svědomí více, vyslechl si rozšířené obvinění o další zločin krádeže.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "24letý má i přes svůj mladý věk velmi bohatou kriminální minulost. Na území Velké Británie má 18 záznamů porušení zákonů, na území ČR má celkem 4 záznamy."

Protože se muži dopustili krádeže v nouzovém stavu, hrozí jim odnětí svobody až na 8 let.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy