Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zpěvačka Kaczi koncertovala v Karviné za výlohou kavárny, lidé sledovali vystoupení venku

  • Karviná,

Kulturní zážitek připravila pro náhodné kolemjdoucí a návštěvníky známé kavárny na stadionu v Karviné česká zpěvačka Kaczi. Aby se dodržela všechna platná nařízení vlády, koncertovala za výlohou, zatímco diváci sledovali její vystoupení venku.

Do Karviné se na chvíli vrátila v omezené podobě kultura v podobě minikoncertu známé české zpěvačky, hudební skladatelky a textařky vystupující pod jménem Kaczi. Vystoupení se konalo v jedné z oblíbených kaváren na fotbalovém stadionu v Karviné-Ráji a to tak, aby se dodržela všechna platná nařízení vlády související s covidem.

Kateřina Slivková, majitelka kavárny: “Koncerty a různé párty tady míváme docela často, teď to bohužel nešlo, takže jsme se rozhodli alespoň takto podpořit Kaczi. Je úžasná, skvělá a jsme rádi, že alespoň takto jsme se sešli na chvíli a určitě to není naposledy."

Zpěvačka Kaczi uspořádala malý koncert za výlohou kavárny, zatímco posluchači stáli venku. Zazněly písně z jejího repertoáru a přidala i ty, které lidé dobře znají, a které si mohli zazpívat s ní.

Kaczi, zpěvačka: “Ona to byla rychloakce, která vznikla během dvou dnů. Koncerty za výlohou jsou jediná možnost, jak kulturu přenášet lidem dál. Já jsem to tedy nedělala, měla jsem z toho respekt. Bylo to fakt osvěžující, radostné, lidi byli skvělí a ten zážitek je pozitivní a děkuji za něj."

Nejvíce zpěvačku potěšil osobní kontakt s diváky. I přesto, že občas, stejně jako jiní, vysílá živé přenosy přes internet, zpětná osobní vazba od posluchačů v přenosu chybí.

Kaczi, zpěvačka: “Samozřejmě, když se vidíme navzájem, slyším ten tleskot, tak to je vzácnost. Mrzí mě, že nemůžeme koncertovat, to je vždycky příjem té energie, ale pustila jsem se do natáčení nového CD Nahá, takže naplno se věnuji tady tomu. Vyjde koncem května, jestli už bude v provozu kultura."

Za minikoncert byli přítomní posluchači rádi.

anketa: návštěvníci koncertu Kaczi: "Já jsem si ho užila, těšila jsem se a konečně se v Karviné zase něco děje, takže je to super." "Určitě jsme přišli, protože naštěstí fungují sociální sítě a zaregistrovali jsme, že se tahle báječná akce dělá. Bez kultury to bude velmi těžké a kultura to bude mít velmi těžké, takže se musíme všichni semknout."

Říká Petr Kazík, prezident Sborového studia permoník, který i ostatními členy sboru přišel zpěvačku podpořit. Znají se velmi dobře, Permoník s Kaczi natáčel koncem loňského roku vánoční videoklip.

Petr Kazík, prezident Sborového studia Permoník: "Ona nás poznala na Jantarech, kde vystupovala a kde se Permoník stává rezidenčním sborem, už jsme tam zpívali 3x a stihlo se to, 30.8. než se to zavřelo, takže tam jsme se poslechli, ona chtěla, ať spolupracujeme, takže my jsme udělali úžasný vánoční klip."

Koncerty za výlohou by se v Karviné měly opakovat, o dalším se veřejnost dozví opět ze sociálních sítí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy