Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné hledají nájemce nebytových prostor historických domů na Masarykově náměstí

  • Karviná,

Město Karviná hledá nájemce tří nebytových prostor v historických domech na náměstí, které už dříve odkoupilo ze soukromého sektoru. Domy byly zanedbané a dlouho nevyužívané, nyní je opravuje a připravuje k užívání.

Tři historické domy na náměstí, jejichž oprava začala na podzim loňského roku, nabídnou kromě několika bytových jednotek i tři nebytové prostory pro podnikání. Město v současné době hledá vhodné nájemce.

Jan Wolf, primátor Karviné: "V současné době vyhlašujeme výběrové řízení na nájemce nebytových prostor, bude zřízena speciální komise, která bude vybírat. Ta bude složená z řad zaměstnanců úřadu, zastupitelů, včetně zastupitelů opozičních. Byl bych rád, abychom předešli jakýmkoliv spekulacím o nějakém netransparentním výběru."

Na webu Karviné jsou již nyní zveřejněné podrobnosti a informace, co vše má žádost o pronájem obsahovat.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového MMK: "Může se potom žádost do 25. března do 13 hodin přinést buď na podatelnu v budově C nebo přímo na odbor majetkový osobně donést. Chtěli bychom, aby se to náměstí tímto oživilo, aby se rozšířila nabídka služeb a obchodů nebo činností, které se tu na náměstí nabízí."

Přestože jde o domy v památkové zóně, připravuje odbor majetkový magistrátu města i technické záležitosti, které jsou typické pro současnou dobu.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy