Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kaple Andělů strážných v Karviné je opravena, poslední etapa zahrnovala malbu interiéru

  • Karviná,

V karvinské kapli Andělů strážných byla dokončena poslední etapa celkové opravy. Zatímco náklady na opravu exteriéru financovala společnost OKD, protože se kaplička nachází na území zasaženém těžbou uhlí, malbu vnitřních fasád zajistilo město.

V uplynulých dnech byla dokončena poslední etapa opravy jedné z kulturních památek Karviné - kaple Andělů strážných ve Starém Městě. Šlo o vnitřní prostory kapličky, bylo nutné provést nové rozvody elektřiny a také nová malba na stěnách.

Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK: "Byly provedeny nové nátěry oken, dveří, byl udělaný nový rozvod elektřiny a po dohodě s památkáři tady byly provedeny nové výmalby. Samozřejmě ty původní fresky musely být zachovány, ale pro malíře byly tyto práce náročné, protože na základě rozhodnutí památkářů si musel vytvořit šablony, aby přesně odpovídaly původním malbám."

Mobiliář z kapličky byl mezitím převezen do Darkova, po skončení prací je pracovníci TS Karviná převezli zase zpátky.

Jan Vojtek, pracovník TS Karviná: "Byli jsme v Darkově, tam byly v garáži uloženy čtyři lavice, židle a koberce. Ty jsme naložili na auto a přivezli sem, do té kapličky."

Už dříve tady byly provedeny venkovní práce, jako sanace zdiva, oklepání omítek, vystužení původních základů pomocí železobetonu a odvodnění základů. Zrekonstruováno bylo schodiště u kapličky a stará stříška byla vyměněna za novou, celoprosklenou. Kaplička má i nový oltář. Církevní obřady se zde budou konat hned, jak to covidová situace dovolí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy