Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální knihovna v Karviné ocenila nejaktivnější e-čtenářku

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna ocenila v rámci Března - měsíce čtenářů nejaktivnější čtenářku e-knížek. 10. ročník vyhrála Andrea Valentíny, která za rok 2020 přečetla 14 knih v elektronické podobě.

Tohle je paní Andrea Valentíny, vítězka karvinské knihovny v rámci knihovnické kampaně Čtenář roku. Tuto soutěž vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR již od roku 2011, letos se zaměřila na čtenáře knih v elektronické podobě.

Svatava Sukopová, vedoucího Útvaru knihovnických a informačních služeb: “Co se týče toho, kolik máme čtenářů, kteří využívají e-výpůjčky, je jich zhruba 40, není to závratné množství, protože řada lidí pořád radši má papírové knížky, ale například když si potřebujete půjčit Šikmý kostel, 1. díl, na který se neustále čeká, tak jako e-knihu si ho můžete půjčit okamžitě."

Paní Andrea Valentíny, pro kterou bylo ocenění příjemným a nečekaným překvapením, měla z vítězství radost. Za uplynulý rok stihla přečíst celkem 14 e-knížek. Elektronicky čte knihy od roku 2018.

Andrea Valentíny, oceněná e-čtenářka: "Knihy čtu většinou po večerech, o víkendech, když jedu třeba na služební cestu. To mám po ruce, když si tu aplikaci otevřu, mám velké písmena, můžu si zvolit pozadí, není to černé na bílém."

V průběhu března 2021 budou vybráni E-ČTENÁŘI nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail