Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální knihovna v Karviné ocenila nejaktivnější e-čtenářku

  • Karviná,

Karvinská regionální knihovna ocenila v rámci Března - měsíce čtenářů nejaktivnější čtenářku e-knížek. 10. ročník vyhrála Andrea Valentíny, která za rok 2020 přečetla 14 knih v elektronické podobě.

Tohle je paní Andrea Valentíny, vítězka karvinské knihovny v rámci knihovnické kampaně Čtenář roku. Tuto soutěž vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR již od roku 2011, letos se zaměřila na čtenáře knih v elektronické podobě.

Svatava Sukopová, vedoucího Útvaru knihovnických a informačních služeb: “Co se týče toho, kolik máme čtenářů, kteří využívají e výpůjčky, je jich zhruba 40, není to závratné množství, protože řada lidí pořád radši má papírové knížky."

Paní Andrea Valentíny, pro kterou bylo ocenění příjemným a nečekaným překvapením, měla z vítězství radost. Za uplynulý rok stihla přečíst celkem 14 e-knížek. Elektronicky čte knihy od roku 2018.

Andrea Valentíny, oceněná e-čtenářka: "Knihy čtu většinou po večerech, o víkendech, když jedu třeba na služební cestu. To mám po ruce, když si tu aplikaci otevřu, mám velké písmena, můžu si zvolit pozadí, není to černé na bílém."

V průběhu března 2021 budou vybráni E-ČTENÁŘI nejen jednotlivých knihoven, ale také všech krajů a celostátní vítěz bude slavnostně představen v rámci předávání cen Magnesia Litera 2021.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy