Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dobrovolní hasiči z Karviné-Ráje dostali darem plovoucí čerpadlo

  • Karviná,

Dobrovolní hasiči z Karviné-Ráje dostali darem nové přenosné plovoucí čerpadlo. Poslouží k plnění hasičské cisterny nebo při odčerpávání vody ze sklepů při povodních.

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné -Ráje má ve svém vybavení dalšího nového pomocníka - přenosné plovoucí čerpadlo. Jeho funkčnost vyzkoušeli poblíž Loděnice.

Karolína Schmidtová, velitelka SDH Karviná-Ráj: “Má výkon 1 200 litrů za minutu. Dokáží ho přenášet pouze dva lidé, oproti čerpadlu, které máme v garáži, které musí přenášet čtyři hasiči. Z čerpadla vede jedna hadice o průměru 75 mm, na kterou se dá přes rozdělovač připojit další hadice. Využívá se například při povodních, kdy se odčerpává voda ze zatopených prostor."

Čerpadlo dobrovolným hasičům zakoupilo město.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “Město má pro dobrovolné hasiče vyčleněny peníze každý rok. Postupně obnovujeme jejich techniku a vybavení. A protože letos chtěli plovoucí čerpadlo, tak jsme jim ho pořídili.”

Kromě přenosného plovoucího čerpadla dostali hasiči i peníze na hasičské uniformy, zásahové rukavice a zásahovou obuv. Před třemi lety zakoupila Karviná dobrovolným hasičům z Ráje i plně vybavenou automobilovou stříkačku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy