Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná připravuje realizaci dalších investičních akcí. Proměnou projde poliklinika i moře

  • Karviná,

Karviná bude v blízké budoucnosti realizovat další investiční akce. Týkají se budovy polikliniky, Karvinského moře a nové lávky v Loukách.

Ke krytému bazénu, třem historickým domům na náměstí a stavbě nového multifunkčního hřiště už brzy přibudou realizace dalších investičních akcí. Jednou z nich je rekonstrukce budovy polikliniky v Karviné-Mizerově.

Jan Wolf, primátor Karviné: “Budovu polikliniky jsme převzali na konci minulého roku darem od Moravskoslezského kraje. Patřila NsP Karviná-Ráj, která nespatřovala velké využití tohoto objektu. Nám to bylo líto, že by poliklinika nebyla funkční a myslím, že má své místo v Karviné, proto jsme se rozhodli, že ten dar přijmeme."

Téměř okamžitě začaly přípravy projektové dokumentace zahrnující její celkovou proměnu.

V současné době už stavební povolení nabylo platnosti.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Odbor majetkový Magistrátu města Karviné připravuje zadávací dokumentaci na realizaci stavby. Vedle toho jsme podali žádost na dotaci na zateplení, takže věřím tomu, že budeme úspěšní, abychom tu stavbu zlevnili touto formou a předpokládám, že na podzim bychom mohli začít rekonstrukci samotného objektu."
Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Prověřovali jsme technický stav budovy, máme zpracovanou dokumentaci na výměnu a zastínění oken, zateplení budovy a vstupních dveří a rekonstrukci střechy. Budova bude energeticky zajímavější pro uživatele. Nebudou tak vysoké náklady a spotřeba elektrické energie. A protože zateplujeme a dáváme okna, kde energetické parametry budou jiné, tak ještě budeme provádět zaregulování otopné soustavy."

Samotná oprava začne v září. Bude velmi náročná na organizaci.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "To budeme muset dobře projednat se zhotovitelem stavby a to z toho důvodu, že tam jsou nájemci, kteří tam provozují svou činnost. Budeme muset vstupovat do místností při výměně oken, takže budeme extra jednat s každým nájemcem kdy jaké práce budou probíhat, abychom co nejméně způsobili problémů při té realizaci. Bude to omezení nájemců, ale věříme, že to bude k dobrému."

V běhu je také příprava marketingového plánu pro samotnou polikliniku. Bude mít své samostatné logo i samostatné webové stránky.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Kde budeme informovat občany, pacienty a potencionální zákazníky, jakou službu mohou získat v této budově, jak je otevřeno atd."

V plánu je také, aby volné nebytové prostory byly obsazeny rozmanitými službami pro obyvatele města.

Jan Wolf, primátor Karviné: "Ten objekt je hodně velký, takže prioritně chceme, aby byl využitý pro zdravotnictví, ale určitě se nebudeme bránit i jiným oborům, máme tady maséry a další a chtěli bychom to do budoucna členit tak, aby opravdu, aby ta zdravotnické obory měly svou část a zbytek byl v jiných patrech třeba.” 

Výhodou objektu je velké funkční parkoviště. Do budoucna se počítá i s úpravami v okolí tak, aby změny k lepšímu dostál i okolní areál. Další novinkou je výstavba nové lávky v Karviné-Loukách ve spolupráci s polskou stranou. Půlka mostu bude totiž postavena na polské straně a půlka na české.

Jan Wolf, primátor Karviné: "My jsme se dohodli s Hažlachem na česko-polském projektu, kde bychom chtěli vybudovat v Loukách pro pěší a pro cykloturistiku. V současné době se připravují zadávací dokumentace. Po zpracování projektu budeme žádat o dotace z česko-polských projektů."
Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "Bude tam podmínka vyřízení mezinárodního stavebního povolení, protože ta část polská se musí povolovat v Polsku podle polských norem a právního systému a polovina u nás."

Třetí investicí, která se chystá je další vylepšení Karvinského moře. Tomuto tématu se budeme věnovat příště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry