Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gigantická černá skládka v Karviné-Dolech mizí díky dobrovolníkům. Uklízejí na etapy

  • Karviná,

Několik obyvatel Karviné, kterým není lhostejný stav životního prostředí, se rozhodlo pomoci přírodě. Založili neziskovou organizaci Adesse Ecology a pustili se do práce. Teď na etapy uklízí obrovskou černou skládku v Karviné-Dolech.

Lokalita v Karviné-Dolech se stala jakýmsi magnetem a vyhledávaným místem pro ty, kteří nepotřebné věci a odpad jako lednice nebo pneumatiky právě sem nelegálně naváží. Černá skládka se rozrostla do gigantických rozměrů. Její likvidaci si vzala na starosti parta lidí z Karviné.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse Ecology: " Provádíme činnosti spojené s úklidy, teď jsme se zaměřili na černé skládky."

Nejrozsáhlejší černou skládku v Karviné-Dolech budou dobrovolníci likvidovat na etapy.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse Ecology: "Za pomocí společnosti Asental jsme odvezli pneumatiky, kterých bylo 6-7 tun a společnost Elektrowin nám odvezla elektroodpad, skelety z ledniček spíš."
Ondřej Neugebauer, vedoucí provozu společnosti Global recycling: "Tato chladící technika, byť nekompletní, bude zavezena do Havlíčkova Brodu, kde sídlí zpracovatel Elektrowinu, společnost Rumpold, kde bude toto zařízení ekologicky zrecyklováno a zpracováno."

Ve druhé fázi bude tato plocha čištěna od směsného a objemného odpadu. Organizace Adesse Ecology už teď řeší, jak tuto lokalitu ochránit před dalším návozem odpadu poté, co se podaří tuto lokalitu vyčistit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail