Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Gigantická černá skládka v Karviné-Dolech mizí díky dobrovolníkům. Uklízejí na etapy

  • Karviná,

Několik obyvatel Karviné, kterým není lhostejný stav životního prostředí, se rozhodlo pomoci přírodě. Založili neziskovou organizaci Adesse Ecology a pustili se do práce. Teď na etapy uklízí obrovskou černou skládku v Karviné-Dolech.

Lokalita v Karviné-Dolech se stala jakýmsi magnetem a vyhledávaným místem pro ty, kteří nepotřebné věci a odpad jako lednice nebo pneumatiky právě sem nelegálně naváží. Černá skládka se rozrostla do gigantických rozměrů. Její likvidaci si vzala na starosti parta lidí z Karviné.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse Ecology: " Provádíme činnosti spojené s úklidy, teď jsme se zaměřili na černé skládky."

Nejrozsáhlejší černou skládku v Karviné-Dolech budou dobrovolníci likvidovat na etapy.

Jakub Martyčák, zakladatel Adesse Ecology: "Za pomocí společnosti Asental jsme odvezli pneumatiky, kterých bylo 6-7 tun a společnost Elektrowin nám odvezla elektroodpad, skelety z ledniček spíš."
Ondřej Neugebauer, vedoucí provozu společnosti Global recycling: "Tato chladící technika, byť nekompletní, bude zavezena do Havlíčkova Brodu, kde sídlí zpracovatel Elektrowinu, společnost Rumpold, kde bude toto zařízení ekologicky zrecyklováno a zpracováno."

Ve druhé fázi bude tato plocha čištěna od směsného a objemného odpadu. Organizace Adesse Ecology už teď řeší, jak tuto lokalitu ochránit před dalším návozem odpadu poté, co se podaří tuto lokalitu vyčistit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků