V Orlové mohli občané volit naše zástupce v Evropském parlamentu v devětadvaceti okrscích. Svůj hlas některému z kandidátů nebo stran přišlo dát ale málo lidí.
Zdeňka Válová, členka volební komise: "Očekávali jsme trošku předem, že bude ta volební účast nízká a bohužel se nám to potvrzuje. Už jsme zhruba v polovině toho druhého volebního dne a ta účast je opravdu nízká. Za námi je okrsek číslo šest, který je takový, že tam ta volební účast bývá slušná, protože máme část, která je Porubská, kde vlastně občané chodí docela poctivě na ty volby a i tady máme účast jen necelých 17%."
Volební místnosti se uzavřely v sobotu ve 14.00 hodin, výsledky se ale začaly počítat až v neděli v deset hodin večer. A tak se, poměrně neobvykle, na městském úřadu v pozdních hodinách prohánělo několik desítek úředníků.
Jarmila Absolonová, vedoucí Odboru správy úřadu MěÚ Orlová: "Tady je organizační štáb, který to všechno zajišťuje. Je to asi cirka těch patnáct lidí. Patří do toho doprovod, prezence a samozřejmě logistika, to znamená odvoz z okrsku sem. Při zpracování výsledků a bezchybném zaevidování se vlastně ti lidé vracejí na okrsek, takže odvoz opět na okrsek. Odvoz výpočetní techniky."
V Orlové byly celkové výsledky voleb známy těsně po jedné hodině pondělní. Během volebních dnů naštěstí k žádným incidentům ani krádeží vlajek z volebním místností jako v jiných městech v nedošlo.
Jarmila Absolonová, vedoucí Odboru správy úřadu MěÚ Orlová: "Jsem ráda, že nás nic takového nepotkalo, že to bylo bezproblémové. Snad jen pro zasmání taková perlička. Kromě dvou ztracených tužek v prostoru pro úpravu hlasovacích lístků, se nám vůbec nic nestalo."
A jak tedy volby do Evropského parlamentu v Orlové dopadly? Ve městě dostala nejvíce, a to 39 a půl procenta hlasů Sociální demokracie, druzí skončili s necelými dvaceti procenty Komunisté. Třetí pak s devatenácti procenty Občanští demokraté. Pět a půl procenta získalo sdružení Suverenita. Účast voličů byla nízká, k volbám jich přišlo jen necelých 19 procent.