EKO MAGAZÍN: Ministr Brabec slíbil peníze na kotlíky pro MS kraj

Ministr Richard Brabec slíbil, že vláda poskytne další peníze MS kraji na kotlíkové dotace. V regionu byl o poslední výzvu v květnu takový zájem, že za necelou minutu byla celá částka vyčerpána. Také proto kraj začal ihned vyjednávat o dalších penězích, zřejmě úspěšně.

500 milionů korun na výměnu starého neekologického kotle lidé vyčerpali hned 13. května. Zároveň bylo uspokojeno 890 žádostí z druhé výzvy kotlíkových dotací, na které tehdy nevyšly peníze. A do zásobníku putují tentokrát žádosti těch, kteří nestihli požadavek odevzdat  hned v první minutě spuštění. Za tak krátkou dobu totiž žadatelé vyčerpali celou alokovanou částku. MS region má nejhorší ovzduší v Česku, a také možná proto bylo vedení kraje při vyjednávání dalších peněz s ministerstvem úspěšné.

“Celkem stávající alokace 500 tisíc korun vystačí na 4 253 žádostí. Od pana ministra jsem se dozvěděla, že se bude schvalovat další alokace, která by měla být schválena v červenci. Takže celkem bychom podpořili dalších 4 283 žádostí,"  vysvětlila náměstkyně hejtmana MS kraje Jarmila Uvírová. 

“MS kraj je pro nás opravdu tím zásadním pilotním projektem kotlíkových dotací, je to jeden z nejúspěšnějších projektů, který je dáván za vzor i evropskou komisí jako příklad dobré praxe. Navíc je doporučuje Polsku, Slovensku a Rumunsku. Máme z toho radost, protože na počátku byly určité pochyby, jestli to bude fungovat. Můžu oznámit, že nejpozději do konce července půjde do vlády materiál, který se týká změny dokumentace nová zelená úsporám, ze kterého půjde dalších 500 mil. korun,” řekl RIchard Brabec, ministr Životního prostředí. 

Součtem tak bude v MS kraji rozděleno v rámci třetí vlny kotlíkových dotací 1 mld. korun. Suverénně tak do našeho regionu přistane na ekologizaci kotlů nejvíce peněz v rámci Česka. Dalších 100 milionů korun poputuje do obcí na kotlíkové půjčky. O ty si řeklo 81 obcí. 
Agatha Christie: Vražda v Orient expresu / premiéra inscenace

25.01. 17:30
Celý MS kraj, Těšínské divadlo, Český Těšín

Dětský Karneval v Bašce

26.01. 15:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

Country bál v Bašce

08.02. 19:00
Celý MS kraj, Hostinec U Čendy, Baška

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků