Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoční zajíc na Jihu nejen baví, ale i pomáhá

U velikonočního 3D zajíce u kruhového objezdu v Hrabůvce přibyl stojan na roušky. Byl to nápad jednoho z obyvatelů Jižního města. Radnici se jeho podnět na facebooku líbil a tak ho zrealizovala.

Zcela zdarma jsou teď lidem k dispozici roušky u velikonoční atrakce v Ostravě-Hrabůvce. Dřevěný stojan na roušky vytvořil pan Helebrant z technických služeb a roušky dodali dobrovolníci.

“Ve spolupráci s dárci, kde vlastně převážná většina těch roušek v tuto chvíli ušilo centrum Pant, nebo lidi pro centrum Pant a dále asi 50 roušek dodala Monika Sýkorová, kterým chceme moc poděkovat, vlastně máme tento rouškovník, kde tímto vlastně zajíc, velikonoční zajíc poskytuje, nebo nabízí roušky občanům,” Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Lidé si roušky mohou nejen brát, ale také je průběžně doplňovat a vzájemně si tak pomáhat. První várka 20 roušek zmizela během několika minut.

Lidé by to měli využívat, ale v malém množství a měli by být ohleduplní.

Další roušky a také respirátory, jednorázové rukavice, nebo dezinfekce jsou k dispozici v automatech na ochranné pomůcky, které byly nainstalovány hned na 4 místech obvodu.

“Jeden je tady na náměstí Jih, jeden je v podchodu u Venuše, další je u Albertu na Dubině a poslední čtvrtý je na náměstí SNP. Vzhledem k tomu, že bylo nutné přijmout to rozhodnutí rychle, tak jsme vlastně tyto rouškomaty umístili na těch místech, kde jsme měli bezproblémové zajištění jak toho pozemku, tak přívodu elektrické energie,” dodává Zdeněk Hübner, místostarosta MOb Ostrava-Jih

Pokud bude potřeba a zájem, radnice zajistí další rouškomaty. Objevit by se mohly třeba ve Výškovicích, nebo na Pískových dolech.
Vratimovské Kino pod širákem: Teroristka

15.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov – Horní Datyně, hřiště TJ Horní Datyně u Kulturního domu

Herní odpoledne v Bílovci

20.08. 13:00
Celý MS kraj, Městská knihovna Bílovec

Vratimovské Kino pod širákem: Ženy v běhu

22.08. 21:00
Celý MS kraj, Vratimov, U Hospůdky Meteor pod fotbalovým hřištěm

Stavby, opravy a údržba silnic, s.r.o. - prac. Velké Losiny

od 20 000 Kč/měsíc

Detail

BRYVECASTA s.r.o. - Stará Boleslav

od 12 775 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Vodohospodářské stavby, společnost s ručením omezeným - 02: areál SD Milada Chabařovice

od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků