Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silnici z Ostravice na Bílou blokovaly kamiony, nevyjely kopec na namrzlé silnici

O víkendu poprvé v této sezóně silněji sněžilo a hned v pondělí uježděný sníh způsobil problémy v dopravě. Silnici mezi Ostravicí a Bílou zatarasily kamiony, které nevyjely kopec. V oblasti přehrady Šance mají proto v zimě velké nákladní vozy vjezd zakázán, což řidiči ignorovali.

Je to už zimní klasika. Silnice 1/56 Mezi Ostravicí a Bílou vede podél přehrady Šance, takže se nesolí, ale sype štěrkem. V táhlém stoupání každou zimu končily desítky kamionů, které často zablokovaly celou silnici. Proto policisté rozhodli, že cesta bude v zimě pro vozidla nad 12 tun uzavřena. Jenže se najdou řidiči, kteří značku nerespektují a pak to dopadne takhle.

ukrajinský řidič kamionu: "Dojel jsem až tady, ale dále to nešlo. Klouzalo to.  Jsem naložený, takže je auto těžké."

Řidič se nejprve pokoušel upevnit sněhové řetězy. To se mu nepovedlo a tak musel zavolat odtahovou službu.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR MS kraje: "Podle předběžných informací nerespektoval řidič kamionu dopravní značení, které je na komunikaci ve směru z Ostravice na Bílou a samozřejmě také ve směru opačném aktivováno v daných případech (sníh, nepříznivé podmínky pro jízdu). Jedná se o zákaz vjezdu pro vozidla nad 12 tun."

Policisté řídili dopravu kyvadlově. O kus dál totiž uvízl další kamion ze stejného důvodu. Užila si tak specializovaná firma, která provádí odtahy kamionů. 

pracovník odtahové služby: "Přijede vyprošťovák Tatra 8 x 8 a ten ho vytáhne nahoru. "

Za nerespektování značky si řidič kamionu může vysloužit pokutu maximálně 2 tisíce korun. Mnohem více tak bude bolet cena za odtahovou službu. Ta se v případě kamionu pohybuje kolem 15 tisíc korun. 
The Backwards: World Beatles Show / koncert

07.05. 19:00
Celý MS kraj, Kulturní dům Bílovec

Oskar metal s.r.o. - ag. zpr. Plzeňský kraj

od 15 200 do 15 600 Kč/měsíc

Detail

TOP GRANITE s.r.o.

od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

IZOLACE Osoha s.r.o.

od 15 200 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků