Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranná služba MS kraje dostala od školáků dárky. Zdravotníci nakoupí plyšáky pro malé pacienty

Děti ze Základní školy Horymírova v Ostravě udělali předčasné Vánoce Záchranné službě Moravskoslezského kraje. Děti vyrobili pro záchranáře dárky a zároveň byla ve škole vyhlášena sbírka na plyšáky Kryštůfky, které rozdávají posádky sanitek a vrtulníku malým pacientům. Výsledek předčil všechna očekávání.

Na konci roku vyrábějí žáci Základní a Mateřské školy Horymírova v Ostravě - Zábřehu nejrůznější dárky, které pak prodávají na Vánočním jarmarku. Ten ale letos nemohl kvůli epidemiologické situaci být a tak s paní učitelkou vymysleli, že někoho obdarují. Vzpomněli si, že denně vídají vrtulník záchranné služby, jak vzlétá k pacientům a byla rozhodnuto. 

Miroslava Škaldová, ředitelka ZŠ Horymírova: "Vymysleli jsme Vánoční výzvu. Vzpomněli jsme si, že v blízkosti naší školy je především záchranná služba a několik domovů důchodců a proto ně jsme tuto výzvu udělali."

Vánoční výzvy se ale zúčastnili i dospělí, tedy učitelé, zaměstnanci školy a rodiče dětí. Ti přispěli finančně na nákup plyšáků Kryštůfků, které rozdávají záchranáři malým pacientům a částka to není rozhodně zanedbatelná.

Roman Gřegoř, ředitel ZZS MS kraje: "Rozsah toho, co paní ředitelka s paní učitelkou pro záchranáře od dětí přinesly i objem té částky je neuvěřitelný a je to asi poprvé, co se nám to stalo, že si na záchranáře někdo vzpomněl."
Na oplátku dostaly děti od záchranářů Dárkový certifikát, který jim bude dobrý skutek připomínat. Vánoční výzva Základní a mateřské školy Horymírova je v této nelehké době dvojnásob významná. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy