Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

15letý mladík přepadával seniory v Ostravě. Loupil na útěku z výchovného ústavu

Policie zadržela dalšího mladistvého lupiče, který se zaměřoval na zranitelné seniory. Přímo na ulici jim v nestřeženém okamžiku vytrhával tašky nebo kabelky. Zajímavé je, že si vybral stejný rajón, jako jeho 13letý předchůdce před rokem a to Mariánské Hory.

Ostrava - Mariánské Hory se před rokem staly lokalitou, kde nebylo radno po setmění vycházet na ulici. Bylo to kvůli 13letému chlapci, který neustále utíkal z výchovného ústavu a pak doslova řádil v ulicích. Přepadl například na zastávce školáka, aby mu ukradl mobil, pobodal a okradl ženu, jiné strhl náušnice. Vše kvůli penězům na drogy. 

přepadená žena, natočeno 13.1. 2020: "Viděla jsem dva malé cigány. Jeden mě začal prohledávat. Bylo to v takové rychlosti, že jsem to ani nepostřehla. Vytáhl mi klíče, ty po mně mrskl a rozrazil mi ret. Mlátil mě a vyrval mi náušnice,"

Mladistvý nakonec skončil v přísnějším zařízení pro delikventy a loupeže ustaly. Nyní se našel jeho nástupce, který toho do 15 let stihl také dost napáchat. Zajímavé je to, že si vybral stejný rajón, tedy Mariánské Hory. Seniorům surově vytrhával kabelky a tašky z rukou. Takto jeden z případů natočil kamerový systém.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Z ústavu opakovaně utíkal a nadále se měl dopouštět protiprávního jednání. Jeho teritoriem byla především Ostrava – Mariánské Hory, kde si měl vybírat snadné oběti, kterými byli především senioři. Nejstarší oběti bylo 92 let."

Hledaného mladíka si nakonec všiml policista v civilu a zavolal kolegy. 15letý delikvent při výslechu řekl, že ukradené věci prodával kamarádům nebo v zastavárně. Za peníze si kupoval pervitin. Soud na něj uvalil vazbu a hrozí mu až 5 let vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy