Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poprvé v historii se celníkům podařilo zajistit kryptoměnu. Obchodoval v ní drogový gang z Karvinska

Ostravským celníkům se povedlo dotáhnout velmi složitý a unikátní případ. Díky jejich dobré práci byl na Karvinsku odhalen gang, který obchodoval na skryté internetové síti Darknet s drogami. Platby probíhaly prostřednictvím kryptoměny. Je to poprvé v historii, kdy se něco podobného podařilo.

Sledujete unikátní záběry zásahové jednotky celní správy při zatýkání drogového gangu z Karvinska. Při akci Alpha zadrželi na různých místech 7 osob, které obchodovali s drogama několika druhů. Na skryté internetové síti Darknet nakupovali nejen drogy, ale i steroidy. Za zakázané látky platili digitální měnou Ethereum, což je po Bitcoinu nevyužívanější kryptoměna.

Václav Korytář, IT specialista: "Cíl, proč síť Darknet existuje, je velká anonymita. Je to prostě prostor pro nelegální obsah. Tím, že ta anonymita a bezpráví tam je, můžete si objednat věci, které normálně na internetu, nebo poštou nebo telefonem sehnat nezvládnete. Je to ale speciální místo. Musíte vědět, jak se tam pohybovat a musíte na to mít i speciální nástroje."

Při domovních prohlídkách byl nalezen kokain, marihuana, metamfetamin, hašiš, exstáze , LSD i sterodidy. Celníci objevili ale také dvě pěstírny marihuany nebo varnu pervitinu. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MS kraje: "V návaznosti na realizaci celníků komisař 2. oddělení odboru obecné kriminality Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje Ostrava zahájil trestní stíhání sedmi osob stáří od 24 do 28 let."

Třem pachatelům hrozí 10 let, dalších třem 5 let a poslednímu dokonce 12 let vězení. Jako výnos z trestné činnosti byla jednomu z pachatelů zabavena kryptoměna v hodnotě 750 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy