Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hranice okresů v MS kraji obsadili policisté. Lidé opatření vlády většinou dodržují

Hranice okresů v celém MS kraji obsadili policisté. Dohlížejí na dodržování vládních nařízení v souvislosti s omezením pohybu osob. Většina lidí byla na kontroly připravena. Pouze výjimečně se stávalo, že někoho vrátili zpět, protože nedokázal prokázat důvod cesty mimo okres.

Od půlnoci z neděle na pondělí začala platit nová nařízení vlády, která se týkají omezení pohybu. Lidé tak nesmějí vycestovat z okresu, ve kterém bydlí, pokud nesplňují jednu z výjimek. Může jít například o cestu do zaměstnání nebo k lékaři. Hranice okresů, kterých je v MS kraji 6, hlídá proto policie. 

Většina lidí byla na kontroly připravena. Nějčastěji měli připravené čestné prohlášení a nebo potvrzení ze zaměstnání. Pokud ho někdo neměl, policisté nabízeli formuláře, které si museli lidé vyplnit přímo na místě. 

anketa, obyvatelé MS kraje: 
"Je to jenom omezování podnikatelů." 
"Já tady zatočím po 20 metrech a jedu zpátky do okresu Ostrava." 
"Je třeba si držet nějakou linii a neztrácet dobrou náladu."

Kontroly byly namátkové a podle policistů se nikde netvořily zácpy ani kolony. Lidé se ale ráno na sociálních sítích před kolonami varovali a také si radili, jak hlídky objet.

Pavla Jiroušková, mluvčí PČR MS kraje: "Do opatření jsou zapojeny stovky policistů a to jak z pořádkové, dopravní, cizinecké policie, ale také služby kriminální policie a vyšetřování, kteří provádí kontroly na mobilních stanovištích."

Od úterý pomohou policistům také vojáci. Do kraje jich má přijet 500. 

Martin Ogořalek, Krajské vojenské velitelství Ostrava: "Hlavní úkol armády je posílit Policii České republiky při dodržování restriktivních opatření souvisejících s omezením volného pohybu osob dle usnesení vlády ČR."

Dalších 38 vojáků už pomáhá v nemocnicích v celém kraji i v rámci odběrových týmů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy