Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pondělí policisté vrátili do okresů MS kraje 550 osob. Od úterý pomáhají také vojáci

První den kontrol v Moravskoslezském kraji byli policisté shovívaví a jen malé procento z kontrolovaných osob vrátili zpátky, protože nesplňovaly výjimku nařízení o omezení pohybu mezi okresy. Udělili pouze 11 pokut. Dnes hlídky posílili také vojáci a na hranicích celní stráž.

Už druhý den policisté od 5 hodin ráno obsadili 110 stanovišť na území MS kraje. Namátkově zastavují vozidla, aby kontrolovali plnění nařízení o omezení pohybu mezi okresy. V pondělí, kdy nařízení začalo platit zkontrolovali policisté 35 tisíc osob. 550 osob ve 420 vozidlech bylo vráceno do okresu. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Snažíme se doklady, které osoby předkládají pro vstup do jiného okresu posuzovat maximálně široce, respektujeme i elektronické verze například pracovních smluv a snažíme se to s lidmi vykomunikovat tak, abychom jim nepůsobili zbytečná omezení."

11 pokut, které policisté udělili se týkalo například odmítnutí nasazení roušky nebo přestupků v dopravě. Od úterý pomáhá policistům 500 vojáků, kteří se střídají ve směnách. Dnes jich nastoupilo 200. 

Martin Ogořalek, Krajské vojenské velitelství Ostrava: "Na teritoriu Moravskoslezského kraje budou působit vojáci z Přáslavic, Hranic na Moravě, Lipníku nad Bečvou a Opavy. Termín operačního nasazení armády je stanoven od úterý 2. března do neděle 21. března 2021 s možností prodloužení do konce nouzového stavu."

S obavami se policisté připravují na víkend, kdy se bude spousta lidí zřejmě snažit dostat do hor nebo do přírody. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Uvidíme, jak disciplinovaní budou občané. To, že někdo nasedne do auta a odjede z domova se stát může, otázka je, jestli tam přes policejní kontroly dojede." 

V následujících dnech budou policisté přitvrzovat a bude nutné umět dokázat, zda se na cestu mimo okres skutečně vztahuje výjimka. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy