Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výjezdů záchranné služby přibývá i v MS kraji. Jde o zhoršené stavy pacientů s covidem

Zdravotnická záchranná služba MS kraje musí v posledních dnech častěji vyjíždět. Přibylo totiž pacientů s covidem, kteří si zavolají záchranku, protože se jejich stav zhoršuje. Každý takový zásah je mnohem delší, než je běžné, protože je nutná dekontaminace posádky a i sanitky. Podobná je situace v celé zemi.

Zdravotnická záchranná služba MS kraje má dlouhodobě každý den přibližně 350 výjezdů. V Posledních dnech se ale stejně jako i ve zbytku země počet zvýšil až na 400 výjezdů za 24 hodin. Zvýšení se pohybuje mezi 10 - 15 procenty.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Ze zmíněného množství řešených událostí jde denně o pět desítek pacientů, k nimž posádky ZZS MSK vyjíždějí již jako ke Covid pozitivním, především z důvodu zhoršení jejich zdravotního stavu."

To bohužel také znamená mnohem delší dobu zásahu. Celý zásahový tým totiž pracuje ve speciálních oblecích a ochranných pomůckách. Vše se pak musí dekontaminovat a to včetně zásahového vozidla. Záchranáři také spolupracují transportech covid pozitivních pacientů mezi nemocnicemi sanitkami i vrtulníky.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Z důvodu zvýšeného počtu tzv. sekundárních transportů byl provoz v Ostravě posílen o posádku určenou právě pro tyto účely."

Aktuálně jsou k dispozici navíc využívány také čtyři pohotovostní týmy specificky určené pro zásahy u covid pozitivních pacientů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy