Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Očkovací centrum na Černé louce v Ostravě zvyšuje otáčky. Limituje ho jen nedostatek vakcín

Očkovací centrum na Černé louce v Ostravě zvyšuje otáčky, ale stále ho brzdí nedostatek vakcín. Denně jeho personál naočkuje až tisíc lidí, ale je schopen zvládnout téměř dvojnásobné množství.

Od začátku března funguje v Ostravě na Černé louce velkokapacitní očkovací centrum. Musel k tomu být přizpůsoben hlavní pavilon výstaviště a tyto prostory se velmi osvědčily. Kapacita očkování jde stále nahoru a limituje ji jen množství vakcín. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Za 16 dnů se proočkovalo více než 12 tisíc lidí. Denní kapacita se v tuto chvíli pohybuje mezi 700 až tisícem dávek podaných denně. Běžíme zhruba na polovinu kapacity."

Na provozu očkovacího centra se podílí také Městská nemocnice Ostrava. Kromě toho má i své očkovací centrum a aktuálně musela být navýšena kapacita covidových lůžek. Bohužel to samozřejmě znamená omezení jiných oborů. 

Marcela Murasová, náměstkyně ředitele MNO: "Situace, která byla v Čechách se momentálně přesouvá k nám. Řešíme velký nedostatek intenzivních covidových lůžek. Proto opět reprofilizujeme kapacity, takže celkem budeme mít 93 standardních covidových lůžek a a20 až 23 jipkových lůžek. "

Od středy 17. března má městská nemocnice 113 covidových lůžek, což se blíží jejímu limitu. To klade na personál obrovské nároky a zdravotníci už pracují na hranici svých možností. Na umělou plicní ventilaci je aktuálně napojeno 15 pacientů. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy