Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj přispívá malým obcím na investice. Letos jim pošle 45 milionů korun

Moravskoslezský kraj se snaží o rovnoměrný rozvoj celého regionu a nezapomíná ani na malé obce. Proto i v letošním roce připravil dotační programy, které venkovu pomohou s investičními akcemi, na které by jinak peníze nebyly.

Hlinka na Osoblažsku má přibližně 200 obyvatel a roční rozpočet necelých 8 milionů korun. Jakékoliv investice jsou tedy složité, obec ale nezahálí a s pomocí kraje se stále rozvíjí. Nyní připravuje byty pro mladé rodiny, které vzniknou ze starého obecního objektu. 80 procent ze 3 a půl milionu korun zaplatí kraj. 

Marcel Chovančák (Naše obec), starosta Hlinky: "Víme, že když mladým rodinám nabídneme dostupné bydlení, kvalitní bydlení, tak jsou ochotny se vrátit zpátky na ten venkov. To je pro nás velmi důležité." 

Podobné projekty lze financovat díky krajským programům na obnovu a rozvoj venkova a programu na rozvoj znevýhodněných oblastí kraje. Letos je v něm připraveno 45 milionů korun

Jan Krkoška, náměstek hejtmana MS kraje: "Peníze lze využít na výstavbu nebo rekonstrukci objektů či areálů, které pak budou sloužit jako bytové prostory nebo podnikatelské zóny, školská a tělovýchovná zařízení, kulturní, spolková a zdravotní zařízení, zařízení pro sociální podnikání a místa aktivního a pasivního odpočinku.“ 

Každý zájemce mohl v tomto programu požádat až o 6 milionů korun. Vzhledem k tomu, že se blíží nové programovací období a obce už chystají projekty, kraj už také vyhlásil dotační program na podporu přípravy projektové dokumentace. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy