Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj přidá na sociální služby i krajské finance. Dotace půjdou i na prevenci nebo zdravé stárnutí

Poskytovatelé sociálních služeb v MS kraji dostanou letos na svůj provoz více než 2 miliardy korun. Bohužel ale peníze ze státního rozpočtu nepokryjí plně všechny jejich potřeby. Další miliony poskytne kraj ze svého rozpočtu a navíc se pro ně pokusí získat další peníze od státu.

Moravskoslezský kraj přerozdělí mezi poskytovatele sociálních služeb 2 miliardy 340 milionů korun od státu. Bohužel se ale nedostane na všechny jejich potřeby protože požadavky poskytovatelů byly o více než 400 milionů vyšší. Ministerstvo ale více neposlalo. 

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Ten skok, který tam nastal je způsoben navýšením platů o 10 procent, které vláda schválila na sklonku loňského roku. My budeme samozřejmě prostřednictvím asociace krajů požadovat, aby bylo toto navýšení dofinancováno a v průběhu letošního roku byly ještě peníze poskytovatelům doručeny."

Vedení kraje ale neváhalo a podpořilo ze svého rozpočtu další dotační programy pro tuto oblast ve výši asi 120 milionů korun.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Tady se ukazuje , jak je MS kraj přístupný ke všem poskytovatelům sociálních služeb i vyhlašováním dalších dotačních titulů v objemu více jak 120 milionu korun, které pomohou dofinancovat."

Dotace půjdou do čtyř oblastí: na komunitní práci, prevenci kriminality, zdravé stárnutí a do oblasti rodinné politiky a sociálně-právní ochrany dětí. Díky krajským dotacím budou moci i nadále rodiny a senioři využívat výhody Rodinného a Senior pasu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy