Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hledá se osobnost MS kraje. Oceněny budou i obce či společensky odpovědné firmy

Hejtman Ivo Vondrák vyhlásil už 12. kolo soutěže o Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost. Čtvrtým rokem pak bude udělen také titul Osobnost Moravskoslezského kraje.

Moravskoslezský kraj také letos hledá osobnost, společensky odpovědnou firmu i obec. Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost pořádá kraj ve spolupráci s Radou kvality České republiky. Při hodnocení se posuzuje řada sociálních, environmentálních i ekonomických ukazatelů. Například vztah k okolí, sociálním potřebám, životnímu prostředí, podporu sociálně ohrožených skupin nebo například handicapovaných.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Téma společenské odpovědnosti získalo v posledním roce mnohem silnější váhu. Náročné období pandemie vyžaduje od nás všech velkou dávku respektu, ochoty a zájmu o své okolí a o aktuální dění. Koronavirus nám hodně vzal, ale také posílil právě společenskou odpovědnost a upozornil na potřebu sounáležitosti a soudržnosti. Lidé se semkli, navzájem se podporovali, mnohé firmy nezištně pomáhaly v boji s koronavirem. Proto možná intenzivněji než kdy dřív, cítím potřebu těmto společensky odpovědných firmám, ale i obcím nebo živnostníkům poděkovat."

Ceny budou uděleny ve čtyřech kategoriích dále rozdělených podle velikosti. Cenu hejtmana kraje za společenskou odpovědnost získají podnikatelské subjekty, obce, organizace veřejného sektoru. V minulém roce pak přibyla kategorie pro mikropodniky, živnostníky a spolky.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „Anketa Osobnost Moravskoslezského kraje má upozornit na výjimečné osobnosti z našeho regionu. Nehledáme celebrity nebo šampiony, ale osobnosti, které jsou třeba méně známé, ale významně se zasadily o rozvoj našeho regionu. Prvním oceněným byl před třemi lety politický vězeň Zdeněk Eliáš, předloni Jiří Michálek, který stál u proměny Dolních Vítkovic. Vloni mi bylo velikou ctí ocenění předat Evě Šeinerové- umělecké vedoucí sborového studia Permoník, kterým prošly stovky dětí.“

Přihlášky do soutěže mohou subjekty Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje posílat emailem na adresu lada.zemanova@msk.cz nebo datovou schránkou kraje do 31. 5. 2021. Do ankety Osobnost kraje mohou lidé zasílat nominace pomocí elektronického formuláře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy