Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava si připomene osvobození rozsvícením dominant i knihou

30. dubna 1945 byla osvobozena Ostrava. Ostravská operace byla největší bitvou druhé světové války na území naší země. Město si osvobození připomene rozsvícením dominant i vydáním nové knihy o Ostravské operaci.

Bez vojáků, veteránů i čestných hostů. Tak vypadala připomínka 76.výročí osvobození Ostravy v Komenského sadech. Epidemiologická situace tak již podruhé znemožnila konání tradičního pietního aktu. Přesto lidé v tento den mohou u pomníku Rudé armády uctít památku padlým alespoň individuálně. Zástupci města tak učinili během pátečního dopoledne.


Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy:
 "V době kdy aktuální česko-ruské vztahy nejsou kdovíjak dobré, tak přesto je třeba abychom si připomínali toto výročí hrdinství těchto lidí, kteří tady padli za svobodu a za osvobození našeho města."


U příležitosti 76. výročí osvobození Ostravy město vydává knihu o ostravské operaci. která líčí velké dějinné události očima vojáků, odborářů i běžných občanů.


Andrea Vojkovská, mluvčí Magistrátu města Ostravy: 
"Aktuálně je v prodeji v ostravském informačním servisu prostřednictvím eshopu, po otevření obchodů bude na jednotlivých pobočkách. Na téměř 160 stránkách je ucelený popis Ostravské operace v roce 1945. Autorem knihy je Ondřej Kolář ze Slezského zemského muzea."


V den osvobození se rozsvítí v barvách trikolory také dominanty města - věž Nové radnice a Most Miloše Sýkory.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy