Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji startuje očkovací kampaň. Spojil jsem PRO a PROTI, tedy jsem proočkovaný a mám protilátky

V Moravskoslezském kraji startuje očkovací kampaň. Její slogan si hraje se slovy PRO a PROTI, které v tomto případě znamená jsem PROočkovaný a mám PROTilátky. Propagátorem očkování je například mořeplavec Richard Konkolski.

Spojil jsem PRO a PROTI, jsem PROočkovaný, mám PROTIlátky. To je slogan kampaně na podporu očkování v Moravskoslezském kraji, která nyní startuje. Cílem je samozřejmě podpořit zájem o očkování a vysvětlit lidem důvody, proč je tak důležité. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: „S partnery kampaně jsme v úzkém kontaktu a intenzivně komunikujeme už od začátku pandemie. Boj proti koronaviru musí být systematický a jasně cílený, proto jsme spojili síly. Jsme ve fázi, kdy je naší hlavní zbraní vakcinace. Naše kampaň má podpořit zájem o očkování všech věkových skupin. Věřím, že lidé, kteří se zatím nerozhodli a zvažují všechna pro i proti, se nakonec i díky naší iniciativě rozhodnou očkováním chránit sebe i své okolí."

Kampaň upozorňuje na pozitiva vakcinace, ale neslibuje zázraky. Ukazuje, že klady očkování výrazně převažují nad nevýhodami. 

Rastislav Maďar, děkan Lékařské fakulty OU: „Abychom získali kolektivní imunitu, musí mít protilátky více než 70 procent populace. Už z historie víme, že nejbezpečnějším způsobem, jak protilátky dlouhodobě získat, je očkování. Vakcinace pomáhá v boji se smrtelnými infekčními nemocemi již od konce 18. století. Nejdříve to byla inokulace proti pravým neštovicím, následovaly vakcíny proti choleře, moru, tyfu, vzteklině, tuberkulóze nebo třeba černému kašli, přenosné dětské obrně či spalničkám. Zodpovědní cestovatelé jen málokdy vyrazí na delší cesty bez očkování proti virové hepatitidě A nebo břišnímu tyfu. No a vakcínami tohoto století pro celý svět jsou ty proti koronaviru. Právě ony nám mohou pomoci vrátit se k normálnímu životu."

Tvářemi kampaně jsou známé osobnosti našeho kraje, ale také třeba zdravotnický záchranář Petr Jaššo.

Petr Jaššo, ZZS MS kraje: "Chtěli jsme ukázat, že i prvky kritické infrastruktury, jako jsou hasiči, policisté nebo záchranáři, se nebojí očkovat a chceme pomoci ke zvládnutí situace."
Richard Konkolski, mořeplavec: "Jsem plně přesvědčen, že to očkování zabere a pomůže k ochran celé naší společnosti."
Jan Fišar, herec NDM: "Očkovat, očkovat, očkovat." 

Celá kampaň vyjde na milion korun a o náklady se rovným dílem podělí Moravskoslezský kraj a zdravotní pojišťovna RBP.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy