Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík na sociálních sítích předstíral, že je dívka. Díky tomu vylákal od školačky erotické videa a fotky

Ostravským policistům se podařilo vypátrat dalšího sexuálního predátora na sociálních sítích. Tentokrát jde o 20letého mladíka, který na svém profilu předstíral, že je dívka, aby ze školačky vylákal erotické fotografie a videa. Nyní mu hrozí vězení.

Vyšetřování případu odstartovala matka 14leté dívky z Olomoucka, když při náhodné kontrole mobilu své dcery objevila pornografické fotografie a videa. Matka se zachovala správně, když okamžitě vše ohlásila na policii. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Dcera matce měla uvést, že na jednom internetovém portálu byla oslovena „novou kamarádkou“, která se představila jako 15letá dívka. Po krátké době dopisování se začaly bavit i o sexu a nakonec na žádost měla své vrstevnici poslat i erotické fotky či videa. Provedeným prověřováním bylo zjištěno, že uživatel daného profilu (15leté dívky) na sociální síti má být 20letý muž z Ostravy."

Mladík naštěstí dívku nezačal vydírat, jak se to děje v podobných případech, kdy predátoři vyhrožují zveřejněním videí a fotek na internetu. Vše si prý nechával pro sebe.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Pod tíhou důkazů a zajištěné komunikace se k samotnému činu doznal. Uvedl, že věděl, že dívce je 14 let. Měl to brát jako zábavu."

V podobných případech je důležitá role rodičů, kteří by měli dětem nebezpečí sociálních sítí vysvětlit a zároveň je ale i kontrolovat. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MS kraje: "Apelujeme na rodiče, ať věnují pozornost svým dětem, zejména s kým přes sociální sítě komunikují a na jaké téma. Důležitá je také komunikace s dětmi o této problematice."

Policie také doporučuje rodičům, aby nikdy nemazali komunikaci mezi obětí a predátorem a ihned kontaktovali policii. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků