Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava má očkovací centrum bez nutnosti registrace. První zájemci přišli už v 6 ráno

Ostrava jako druhé město po Praze ve středu ráno otevřela očkovací místo pro neregistrované zájemce. Zájem o očkování byl velký a první lidé už stáli ve frontě 2 hodiny před otevřením. Najdete ho v obchodním centru Nová Karolina.

V 8 hodin ráno se ve středu otevřelo v Nové Karolině v Ostravě nové očkovací místo. Od těch stávajících se liší především v tom, že se do něj lidé nemusí dopředu registrovat. Prostě jen přijdou a dostanou jednorázovou injekci vakcíny Janssen. Ostrava je po Praze dalším místem, kde se lze nechat naočkovat bez registrace. 

Adam Vojtěch, ministr zdravotnictví ČR: "V tuto chvíli je nutné tu strategii změnit. Je nutné maximálně zjednodušit očkování, zrušit všechny možné bariéry a nabídnout lidem očkování tzv. pod nos."

Zájem lidí byl tak velký, že se tvořila dlouhá fronta. První zájemce přišel už dokonce krátce po šesté hodině ráno. 

anketa: "Ne vždy máte možnost ovlivnit pracovní dobu. Objednáte se a můžete se jít klouzat." 

"Hlavně je to skoro o měsíc rychlejší."

"Tady si přijdu, když mám volno."

Andrej Babiš, předseda vlády ČR: "Pravděpodobně v neděli dosáhneme 10 milionů vyočkovaných vakcín, takže vakcinace probíhá úspěšně  já jsem velice rád, že je tady tolik lidí." 

Očkování zajišťují profesionálové z Fakultní nemocnice Ostrava. Denně zvládnou naočkovat přibližně 800 lidí. Vakcín je prý v současné době dostatek. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků