Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škoda Transportation má práci na 4 roky dopředu. Stále hledá nové zaměstnance

Už v tomto měsíci se začnou v Ostravě opět stavět tramvaje, které budou sloužit ostravanům. Byl totiž dokončen převod Ekovy Electric pod Škodovku a ta ihned začíná s výrobou. Nově také firma ponese název Škoda Ekova.

Už 7 let nevyjela z dílen dceřiné společnosti Dopravního podniku Ostrava Ekova Electric žádná nová tramvaj. V posledním roce už byla výrobní hala prázdná a dělala se nová střecha pro nového majitele. Městská firma už nedokázala ostatním konkurovat a tak bylo rozhodnuto o jejím prodeji Škodě Transportation. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "V dané chvíli to bylo jediné správné řešení. Bylo iluzorní se domnívat, že město nebo městský podnik dokáže trvale držet krok při výrobě a hlavně při vývoji dopravních prostředků." 

Od úterý 10. srpna se tak mění název na Škoda Ekova a ještě v srpnu se začne s výrobou tramvají přímo pro ulice Ostravy. Noví majitelé mají s firmou velké plány.

Martin Bednarz, místopředseda představenstva Škoda Ekova: „Při rozvoji společnosti Škoda Ekova maximálně využijeme zkušenosti a znalosti současných zaměstnanců. V plánu máme nejen rozšiřování samotné výroby, ale budeme vytvářet nová kvalifikovaná pracovní místa s vysokou přidanou hodnotou. Společně se tak naše ostravská základna stává ještě důležitějším zaměstnavatelem a bude se významně podílet na rozvoji celého regionu.“

Pro zaměstnanost v našem regionu je rozvoj podobných společností velmi důležitý. Celá skupina Škoda Transportation už má práci na 4 roky za 80 miliard korun.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Já si myslím, že budoucnost bude hodně patřit elektrické trakci, o tom není pochyb. Ostrava jde v tomto správným směrem tím, že se zrušila dieselová trakce."

Ostravský dopravní podnik bude s Ekovou spolupracovat formou veřejných zakázek jako doposud a to nejen při nákupu nových tramvají, ale hlavně při servisu a údržbě vozidel. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy