Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatováclavský hudební festival chystá 31 koncertů. Účinkující vystoupí v sakrálních stavbách celého kraje

V pátek začne v Ostravě Svatováclavský hudební festival, který je už 18 let jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí pro mnoho obyvatel našeho kraje. Jde o přehlídku duchovní a tzv. staré hudby a koncerty se konají převážně v sakrálních stavbách.

Asi jen málokdo ještě nikdy neslyšel o Svatováclavském hudebním festivalu, který bývá každoročně ozdobou podzimní kulturní sezóny. Letos se mohou milovníci duchovní a staré hudby těšit na 31 koncertů, které budou z poloviny odehrány v ostravských chrámech a druhá polovina na dalších místech regionu. 

Igor Františák, ředitel SHF: "Historicky nejvíce máme dvě třetiny z 31 koncertů se zahraničními sólisty nebo jednotlivými ansámbly."

Festival by se jen stěží mohl v takovém rozsahu konat bez podpory Ostravy a Moravskoslezského kraje. Jde totiž od největší akci svého druhu v České republice a za roky existence si získal oblibu i mezi polskými milovníky sakrální hudby.  

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Svatováclavský hudební festival patří k rodinnému stříbru toho, co Ostrava v oblasti kultury nabízí. Je to už 18. ročník."

Lukáš Curylo, náměstek hejtmana MS kraje: "Jsem moc rád, že se festival nekoná pouze v Ostravě, ale že vycestoval i do jiných míst našeho kraje jako je Opava, Orlová a další." 

Pro všechny koncerty budou platit pravidla pro pohyb ve vnitřních prostorách na kulturních akcích. Nutný je test nebo očkování a respirátor. Podrobnosti a program jsou na internetových stránkách shf.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy