Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odvolací soud obžalovanému naložil dvojnásobný trest. Stržení volantu za jízdy je pokus o vraždu!

V květnu jsme vás informovali o překvapivém rozsudku Krajského soudu v Ostravě, který poslal na 7 let za mříže muže, jež strhl partnerce volant do protisměru, kde jelo auto. Soud totiž případ překvalifikoval z pokusu o vraždu na ublížení na zdraví. Případem se zabýval odvolací soud, který se vrátil k pokusu o vraždu a trest zdvojnásobil.

V roce 2017 jel odsouzený  Martin Majling ve voze vedle přítelkyně. Právě se rozcházeli a hádali se. Rozčilený muž pak najednou strhl řidičce volant do protisměru, kde jelo vozidlo se staršími manželi. Řidička duchapřítomně stihl volant vrátit zpět, takže se auta srazila jen bočně. Při čelním střetu v rychlosti 80 km v hodině hrozily fatální následky. Státní zástupce muže obžaloval z pokusu o trojnásobnou vraždu a hrozilo mu až 20 let vězení. Soud ale případ překvalifikoval na pokus o těžké ublížení na zdraví a muže poslal za mříže na 7 let. Žalobci se to ale nelíbilo a podal odvolání. 

Vít Legerský, státní zástupce: "Dle mého názoru je klíčová rychlost a charakter úseku, kterým ta auta projížděla. Méně pak to, zda by došlo k čelnímu nebo bočnímu nárazu."
Vrchní soud v Olomouci případ projednal a rozhodl, že opravdu jde o pokus o vraždu a trest zdvojnásobil.

Stanislav Cik, mluvčí Vrchního soudu v Olomouci: "Došlo k překvalifikování v tom směru, že se obžalovaný dopustil pokusu o zvlášť závažný zločin vraždy na více osobách. V souladu s tím došlo také ke zpřísnění trestu odnětí svobody na nově 15 let." 

Obžalovaný tvrdil, že si kvůli opilosti na incident nepamatuje.

Martin Majling, odsouzený: "Já jsem nic neudělal. Já si to nepamatuju." 

Rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci je pravomocné a případné dovolání k nejvyššímu soudu nemá odkladný účinek. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZákladní škola Rokycany, ulice Míru 64, příspěvková organizace

od 32 120 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

FLORCENTRUM Foltýnová s.r.o.

od 38 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Věznice Světlá nad Sázavou

od 40 050 do 51 190 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry