Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicapovaní hrdinové z našeho kraje byli oceněni. Pro ostatní jsou vzorem

Na krajském úřadě v Ostravě v sále zastupitelstva se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku projektu Rekordy handicapovaných hrdinů. Cílem je ocenit postižené, kteří se svým postojem k životu mohou být příkladem a inspirací ostatním a to nejen handicapovaným.

Radim Řehůřek z Radošova trpí Usherovým syndromem, což je choroba, při které postižený člověk ztrácí zrak,  sluch i rovnováhu. Přesto je držitelem světového rekordu v poměrně unikátní disciplíně. Je totiž jedlík pálivých papriček. 

Radim Řehúřek, oceněný:  "Když se mi začal zhoršovat zdravotní stav, že jsem byl vyloučen z běžných činností, tak jsem začal hledat jiný způsob adrenalinu a našel jsem ho v čili. Začal jsem pojídat čili na soutěžích a jak jsem toho jedl víc, tak jsem udělal světový rekord a letos ho budu překonávat." 

Radim Řehúřek je jedním z vítězů ankety Rekordy handicapovaných hrdinů, kteří si na krajském úřadě převzali ocenění. 

Jiří Muradi, autor projektu: "Cílem je upozornit netradičními formami na handicapované lidi a zároveň jim trochu pomoct a ocenit jejich úsilí." 
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Já jsem rád, že v MS kraji něco takového pořádáme. Jsme jediný kraj, který rekordy handicapovaných hrdinů pořádá a řekněme si každý z nich je hrdina, protože se nějakým způsobem vypořádal se svým postižením."

Oceněných bylo celkem deset a je mezi nimi i jeden tým. Jde o parahokejisty, kteří Českou republiku v letošním roce reprezentovali na mistrovství světa v Ostravě. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy