Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji stále velmi rychle přibývá koronavirových onemocnění. Nemoc šíří především děti

Epidemiologická situace v MS kraji se rychle zhoršuje a osob s pozitivním koronavirem přibývá stále rychleji. Náš region patří k nejpostiženějším z celé země a proto odborníci znovu vyzývají k očkování. Plánované uzavření velkokapacitního očkovacího centra v Ostravě bylo odloženo, protože zájem o vakcíny začal zase vrůstat.

Kapacity připravené pro pacienty s Covidem 19 v Městské nemocnici Ostrava jsou naplněny. Na dvou covidových stanicích, které byly vytvořeny z geriatrie a chirurgie  je aktuálně 30 nemocných a další dva leží na oddělení s intenzivní péčí. Proto bylo v pondělí rozhodnuto o zřízení další covidové stanice. 

Rostislav Sojka, primář Geriatrie Městská nemocnice Ostrava: "Kapacity jsou momentálně obsazeny. Na ARU leží dva pacienti. Od zítřejšího dne by se měla otevírat další covidová jednotka na interně. "

V neděli přibylo v celém našem kraji 336 nemocných, což je téměř dvakrát více, než minulou neděli. Aktuálně je nejhorší situace v Ostravě, Karviné a Opavě. Naopak nejlépe je na tom Bruntál. 

Aleš Kotrla, mluvčí KHS v Ostravě: "Stále jde o řadu malých lokálních ohnisek, zejména ve školských zařízeních, kde dochází k přenosu na úzké rodinné kontakty a pak se nákaza šíří dále. Hlavní příčinu vidíme v nedodržování základních  protiepidemických opatření." 

Dobrou zprávou je, že po stagnaci a úbytku zájmu o očkování, začalo zájemců zase přibývat. Někde i čtyřnásobně oproti předchozím obdobím. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Vyzývám občany, ať jsou zodpovědní a nejen sami k sobě, ale i ke svému okolí. Ať využijí toho, že v Ostravě je dostupnost očkování maximální." 

Z pacientů, kteří leží v Městské nemocnici Ostrava, je čtvrtina očkovaná, ale jejich hospitalizace často souvisí s jiným onemocněním. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy