Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní zásahovka se zdokonaluje v novém výcvikovém středisku. Součástí je i cvičná ulice s poštou

Zásahová jednotka MS kraje patří k úplné špičce v naší zemi, což už mnohokrát prokázala. Klíčový pro připravenost jejich členů je špičkový výcvik v kvalitních podmínkách a proto pro ně bylo ve Frýdku - Místku vybudováno nové multifunkčním výcvikovém středisku. Jde v něm nasimulovat většina situací, do kterých se zásahovka běžně dostává.

Útok masového vraha ve fakultní nemocnici, zadržení dvojnásobného vraha v Raškovicích nebo zadržení muže, který se opevnil v bytě v Porubě a hrozil odpálením bomby - všechny tyto situace řešila bezchybně zásahová jednotka našeho kraje. I když samozřejmě musejí policisté umět improvizovat, většinu situací cvičí a nyní k tomu mají ty nejlepší podmínky. Ve Frýdku-Místku pro ně bylo postaveno výcvikové středisko. 

Tomáš Kužel, ředitel PČR MS kraje: "Takto komplexní, vybavený a užitkově naprosto úžasný objekt je skutečně ojedinělý." 

Zadržení lupičů na poště je jedna ze situací, kterou policisté nacvičují v areálu cvičné ulice. K dispozici mají také taktický objekt, ve kterém lze cvičit a nasimulovat téměř vše.

velitel zásahové jednotky MS kraje: "Umožňuje nám to tady jednak pozorování shora v případě nějakých chyb a ladění nějakých detailů. Při výcviku t pomáhá při vyhodnocování akce." 
 V multifunkčním výcvikovém středisku budou ale cvičit i jiné složky policie, např. speciální pořádková jednotka, která je využívána například při rizikových utkáních nebo demonstracích. 
Robert Kuhn, velitel Speciální pořádkové jednotky MS kraje: "Na taktické ulici cvičíme přesuny družstev ve vozidle, uzávěry ulic. V taktické budově cvičíme imitace zákroků v restauracích, ve školách, amokové situace a další." 

Areál budou moci využívat i policisté z jiných regionů a také v něm mohou cvičit hasiči a zdravotnická záchranná služba z našeho kraje. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy