Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj pomůže s financováním sociálních služeb. Peníze půjdou i na Senior Pointy.

Moravskoslezský kraj chce pomoci poskytovatelům sociálních služeb překlenout dobu do schválení státního rozpočtu a připravil pro ně finanční půjčky. Peníze půjdou na Senior Pointy a také na rekonstrukce a dokonce výstavbu sociálních zařízení.

Zastupitelstvo MS kraje před koncem roku schválilo řadu projektů, investic a příspěvků do sociální oblasti. Oblíbené Senior Pointy dostanou na provoz 1,5 miliónů korun, nové sociální služby v Bolaticích a v Dívčím Hradě získají 2,6 milionů. Kraj také vyčlenil 200 milionů na plynulé financování téměř tří set sociálních služeb.

Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: „Tímto způsobem už několik let nestátním neziskovým organizacím působícím v sociální oblasti pomáháme překlenout první měsíce roku, než jim potřebné finance poskytne stát. Poskytovatelé služeb naši pomoc velmi oceňují, kdyby měli peníze získávat jinde, stálo by je to mnohem více energie a starostí, taky by se jim to mohlo prodražit."

Jenda z největších investic půjde do Kopřivnice, kde se bude stavět dům pro seniory za asi 370 milionů korun. Kraj převzal původní projekt města a přepracoval ho. 

Jaroslav Kania, náměstek hejtmana MS kraje: „Město do projektu vložilo pozemky a také dvoupodlažní budovu, která bude zrekonstruována a propojena s novou šestipatrovou přístavbou. Město se také zavázalo přispívat na provoz domova, který se stane krajskou příspěvkovou organizací. Náklady na vybudování nového zařízení včetně jeho vybavení jsou vyčísleny na 366,74 milionu korun. Od státu jsme na projekt získali 65 milionů, zbytek zaplatí kraj."
Jiří Navrátil, náměstek hejtmana MS kraje: "Domov pro seniory nabídne 32 lůžek v jedno a dvoulůžkových pokojích v domově pro seniory, domov se zvláštním režimem bude mít kapacitu pro 52 klientů."

Domov pro seniory by měl být hotov v květnu roku 2023 a na jeho financování použije kraj částečně prostředky z investičního úvěru z minulého roku. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy