Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl autosedačku postiženému dítěti. Matka na novou nemá peníze

Teď se na vás obrátíme s prosbou o pomoc v pátrání. Neznámý zloděj ukradl v Ostravě z auta speciální autosedačku pro postižené dítě, čímž rodině způsobil velké problémy. Matka na novou nemá a 12letý těžce postižený chlapec bez sedačky nemůže jezdit.

12letý Boris má Downův syndrom a je také autista. I když cestuje rád autem, potřebuje k tomu speciální sedačku, ve které je pevně upoután. Pokud by jí neměl, má velký strach a jízda v podstatě není možná. Hrozí, že dostane záchvat.

Eva Farníková, matka Borise: "Hlavně byla Boriskovi přizpůsobena podle váhy, podle výšky. Nastavoval nám to v autě přímo technik, takže nešlo jen obyčejně přijít, vytáhnout a jít." 

Bohužel ale do jejich auta vnikl zloděj a mimo jiné vzal i speciální sedačku pro Borise. 

sestra Borise: "Volala nám kamarádka, která viděla to auto, že má rozbité sklo. Tak jsme se šli hned podívat a chyběla tam ta sedačka. Volali jsme okamžitě policii."

Matka Borise má ale i další velký problém. Na sedačku za 70 tisíc totiž dostala dotaci a nyní, protože už ji nemá, musí vrátit 40 tisíc korun. Žena ale žije se třemi dětmi sama a tolik peněz nemá. Navíc bude muset asi koupit novou sedačku. 

Eva Farníková, matka Borise: "Ta dotace se musí vrátit a teprve až se vrátí, tak se může požádat znovu a nebo si sedačku musíme koupit sami." 

Po pachateli pátrá policie a mohla by pomoci i veřejnost. Sedačka je totiž pro normální děti nepoužitelná a tak je možné, že ji zloděj někde odhodí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Uvítáme poskytnuté informace k dětské autosedačce, která mohla být nabízena například k prodeji, či zástavě."

Pokud byste měli jakékoliv informace, které povedou k pachateli a nebo k vrácení sedačky, volejte linku 158. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy