Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Největší český výrobce kol byl oloupen. Tisíce bicyklů nebude zkompletováno včas

Loupež, která by se mohla stát předlohu pro film, postihla českého výrobce jízdních kol z Kopřivnice. Řidiče kamionu, který z Německa vezl díly pro výrobu, na odpočívadle uspali lupiči a ukradli zboží za 250 milionů korun. Firma BFI tak nebude moci zkompletovat tisíce kol

Největší český výrobce jízdních kol - firma Bike Fun International z Kopřivnice, se dostala do překvapivých problémů. Přišla totiž o dodávku komponentů Shimano, které jsou klíčové pro kompletaci asi 10 tisíců kol. Na odpočívadle v Německu lupiči pustili do kabiny řidiči uspávací plyn a kamion vybílili. Nakonec ještě nákladový prostor vystříkali hasícím přístrojem, aby smazali stopy. 

Petr Krkoška, ředitel dodavatelského řetězce BFI: "Jednalo se o standardní sortiment Shimano od středových os, přes přední i zadní měniče, diskové hydraulické brzdy po různorodý materiál, který nám ohrožuj výrobu." 

I když byl náklad pojištěný, je to pro společnost BFI velká ztráta a nebude snadné ji kvůli nedostatku dílů na trhu nahradit. Firma vyrábí například kola Superior nebo Rock Machine a jejich dodávky budou nyní opožděny až o rok.  

Jan Butala, marketingový manažer BFI: "Budeme muset hledat alternativy, což je obtížné a v mnoha případech takřka nemožné, takže stoprocentně dojde k navýšení dodací lhůty u těchto kol a docela podstatně." 

Loupež vyšetřuje německá policie. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o výborně organizovaný gang, který kamion sledoval už od nakládky a čekal na povinnou pauzu řidiče. BFI vyrábí ročně asi 150 tisíc kol a elektrokol, které vyváží do 30 zemí světa. 

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail