Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný vítr potrápil i obyvatele MS kraje. Škody ale nejsou nijak velké

Větrné počasí zasáhlo také Moravskoslezský kraj, což znamenalo spoustu práce zejména pro hasiče a energetiky. Jednalo se o běžné situace, které souvisejí s větrem, zejména pak vyvrácené stromy. V nejhorší chvíli bylo bez proudu asi 10 tisíc domácností.

V Moravskoslezském kraji zesílil vítr už ve středu večer a v tu doby také přijalo Integrované bezpečnostní centrum Ostrava první telefonáty občanů, kterým to způsobilo nějaký problém. Nejčastěji to samozřejmě byly zlomené větve nebo stromy na vozovce či chodníku. Nejvíce výjezdů pak hasiči zaznamenali ve čtvrtek ráno.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Ke 150 událostem kvůli větru vyjely od středečního večera zhruba do 14 hodin čtvrtku jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů na území Moravskoslezského kraje. Šlo tradičně především o odstraňování spadlých stromů, v menší míře opravování plechových střešních krytin. Tyto události si zatím nevyžádaly žádné zranění ani větší škody."

Stromy a větve bohužel také často spadly do drátů elektrického vedení a mnoho domů tak bylo bez proudu. Energetici poslali do terénu veškeré pracovní čety. 

Vladislav Sobol, mluvčí ČEZ MS kraje: "Ke 13 hodině bylo bez proudu asi 7 tisíc domácností. Nejvíce je jich jako obvykle v podhůří Beskyd a Jeseníků, ale tentokrát také v okolí Karviné a Českého Těšína."

V průběhu dne naštěstí vítr začal slábnout a tak se situace zlepšovala a energetici postupně odstraňovali jednotlivé poruchy.

Eva Richtaríková, meteoroložka CHMI Ostrava: "Vítr bude pozvolna slábnout, ty největší nárazy máme už za sebou, ale stále musíme počítat ze silným větrem v nárazech až mezi 15 a 20 metry za sekundu." 

Hasiči museli do akce vyslat i speciální lezeckou skupinu, která opravila část stržené plechové střechy třípodlažního domu v Ostravě-Svinově. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy