Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vítkovice urvaly rozhodující zápas s Olomoucí. Ve čtvrtfinále play-off je čekají hokejisté Třince

Téměř vyprodaná hokejová aréna v Ostravě byla zřejmě rozhodujícím faktorem velmi vyrovnané bitvy předkola play-off, ve které se utkaly Vítkovice s Olomoucí. V rozhodujícím zápase zvítězili domácí 3:1 a ve čtvrtfinále si to rozdají v derby s Třincem.

Tak se to konečně povedlo. Po 11 letech jsou Vítkovice znovu ve čtvrtfinále play-off, ale po cestě museli překonat velmi těžkou překážku. Hokejisté Olomouce jim byli vyrovnaným soupeřem a nakonec rozhodovaly maličkosti. Klíčový byl zřejmě 4 duel, kdy nemocí zdecimované Vítkovice přetlačily Olomouc na jejich ledě a rozhodovala 5 bitva. V Ostravě Vítkovice hnalo téměř 9 tisíc fanoušků. Odvděčily se jim výhrou 3:1 a série skončila 3:2. 

Roman Polák, kapitán HC Vítkovice Ridera: „Ohromně těžká série. Potýkali jsme se se zdravotními problémy, bylo to opravdu těžké. Olomouc hrála moc dobře, její hra je nepříjemná. Jsem moc rád, že se nám to povedlo urvat na naši stranu.“

Olomoucká parta kolem megahvězdy NHL Davida Krejčího bojovala do poslední vteřiny a i pro ně by bylo čtvrtfinále play-off velkým úspěchem. 

David Krejčí, HC Olomouc: "Všech 5 zápasů bylo vyrovnaných. Oba týmy hrály obětavě a oba si zasloužili jít dále, ale bohužel dále může jít jenom jeden a já gratuluju Vítkovicím."  

Ve čtvrtfinále čeká Vítkovice Třinec. Zápas se hraje hned v sobotu, takže si hráči příliš neodpočinou. Výhodou ale je, že nemusejí nikam cestovat. První dva duely se hrají ve Werk aréně v sobotu v 16 a v neděli pak v 18 hodin. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy