Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté Vítkovic padli počtvrté a končí jim sezóna. Třinec jim v play-off nedal šanci

Hokejisté Třince postupují do semifinále play-off, Vítkovicím začíná dovolená. I když skončila série jednoznačně 4:0 oba soupeři se shodli, že byla velmi vyrovnaná. Na soupeře do dalšího kola si musí oceláři ještě počkat.

Je dobojováno. Regionální ocelářské derby ve čtvrtfinále play-off extraligy dopadlo lépe pro třinecké oceláře a Vítkovice tak letos končí na 8 místě. Třinec zvítězil ve všech 4 duelech, ale přesto se hráči i trenéři shodli, že to byla vyrovnaná série. V posledním zápase Vítkovice vedly 1:0 a byly asi nejblíže k vítězství. Pak ale třinec srovnal a za 85. vteřin vsítil Marko Daňo vítězný gól.

Marko Daňo, HC Oceláři Třinec:  "Každé utkání bylo vyrovnané, o vítězství rozhodoval jeden gól. Jsme rádi, že jsme v každém zápase dokázali štěstí přehoupnout na svou stranu. I když jsme ve čtvrtém duelu prohrávali, podařilo se nám ho otočit a třetí třetinu jsme už zvládli. Klobouk dolů před výkony Vítkovic. Soupeř byl oslabený, každý zápas ale odehrál naplno. Byla to super série."

Vítkovice se v celé sérii potýkaly s nemocemi a zraněními a tak například obránce Roman Polák, hrál se zlomeným nártem, ale k poslednímu zápasu už nenastoupil. Problémy měly ale Vítkovice i v útoku. 3 góly ve 4 zápasech je málo. 

Lukáš Krenželok, kapitán HC Vítkovice: „Bylo to o kousek, ale ve finále 0:4 na zápasy. Doma jsme chtěli urvat nějaké zápasy pro lidi. Byla naplněná aréna, to tady dlouho nebylo. Nezvládli jsme to. Dali jsme méně gólů než oni. Třinec má dobrou obranu, je těžké se přes ně dostat. Nevyhrává jen tak pro nic za nic.“

Celkově ale podle trenéra Vítkovic Miloše Holaně nebyl v kabině nikdo smutný. Sezóna byla dobrá. Třinec jde dále a na soupeře ještě čeká. Je ale už nyní jasné, že má našlápnuto k obhajobě titulu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy