Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V MS kraji se už zaregistrovalo přes 12 tisíc uprchlíků. Čtvrtina chtěla pomoci s ubytováním

V asistenčním centru MS kraje v Ostravě už bylo zaregistrováno přes 12 tisíc uprchlíků. V posledních dnech jich ale přichází stále méně. Přibližně čtvrtina z nich požádala o pomoc s ubytováním. Podle hejtmana ale nikdo netuší, kolik jich v kraji skutečně zůstalo.

V MS kraji se do pondělka zaregistrovalo asi 12 300 uprchlíků. 3 tisíce z nich požádalo o ubytování, další si našli bydlení sami. Nejvíce lidí je v Ostravě a ve Frýdku-Místku. Naopak nejméně se jich ubytovalo na Bruntálsku. Uprchlická vlna začíná brzdit.

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Dochází ke zpomalení přílivu uprchlíků z Ukrajiny, což je dobrá zpráva. Na druhou stranu se stále udržuje počet lidí, kteří požadují ubytování, dokonce je možná i trochu vyšší. Dneska je to asi 60 až 70 uprchlíků za den."

Zatím dobíhá odčerpávání ubytovacích kapacit, které byly nalezeny. Zatím jsou zásoby na přibližně 15 dní, pokud se uprchlická vlna nějak dramaticky nezvýší. V MS kraji je šestý nejvyšší počet zaregistrovaných uprchlíků v zemi a počet ubytovaných je třetí nejvyšší. 

Ivo Vondrák, hejtman MS kraje: "Máme i dostatečný počet dočasných nouzových přístřeší, tedy kapacit v tělocvičnách či sálech. Zatím ale nepředpokládáme, že bychom skončili s vyhledáváním ubytování. V brzké době se zprovozní koleje v objektech na Dr. Malého."

Pracovní skupina už také zajistila 200 pracovních míst s možností ubytování. Kvůli menšímu počtu uprchlíků bude snížena kapacita asistenčního centra v Ostravě z 800 lidí na 650. Na konci března také skončí možnost registrace v humanitárním středisku ve Vyšních Lhotách. 

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail