Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná rekonstrukce zvlněné dálnice D1 u Antošovic. Provoz byl sveden do jednoho pruhu

V pondělí začala rekonstrukce zvlněné dálnice D1 na okraji Ostravy. Jde o první z úseků, o kterém soud rozhodl, že ho musí stavební firma opravit na své náklady. Provoz na dálnici byl sveden do jednoho jízdního pruhu, což se obešlo bez větších komplikací.

Problémy se na dálnici D1 objevily téměř okamžitě po jejím dokončení. Na mnoha místech se začala vlnit a tak tak ji muselo ŘSD hned začít opravovat. Zároveň se obrátilo na soud. Než ale soud rozhodl o oprávněnosti reklamace, trvalo 10 let. Nyní jsme se konečně dočkali i začátku rekonstrukce prvního ze tří zvlněných úseků. 

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Budeme odstraňovat vozovky, to znamená bude se vyrovnávat, budou se pokládat nové povrchy. Dále budeme opravovat kompletně celou odpočívku, všechny povrchy půjdou pryč. Tam jdeme až dolů, všechen špatný materiál, který tam byl, se vybere a postaví se v podstatě nová odpočívka, nová část, kde stojí kamiony a kde je parkoviště."

Opravuje se úsek v délce 4,5 kilometru. Práce se budou týkat také mostních závěrů, které ovlivnily pohyby ve stavebních materiálech.

Jiří Hlavatý, ředitel úseku kontroly kvality staveb ŘSD: "Sevřely se, tím pádem se musí přenastavit. Bude se to vybírat, kompletně celý kus mostního závěru, nastaví se, jak má být, a udělají se kolem toho kompletní vozovky." 

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: "Tohle je akce v rámci reklamačního řízení, to znamená, že ze státních prostředků nestojí tahle definitivní oprava 4,5 km ani korunu."

Ve zbývajících dvou případech zatím běží soudní spory. Celkem stát reklamuje 18 km dálnice. Vady vznikly podle ŘSD použitím nevhodného materiálu na náspy pod dálnicí. Tato oprava potrvá do srpna a v tomto období bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu. 

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail