Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MS kraj hledá řešení pro frýdeckomísteckou nemocnici. Pediatrii bez lékařů ale provozovat nelze

Frýdeckomístecká nemocnice musela kvůli odchodu několika pediatrů omezit provoz dětského oddělení. Proti tomu se postavil magistrát a chce hledat další řešení, aby byla lůžková péče zachována jako dříve. Ředitel nemocnice slíbil, že řešení je pouze dočasné a že jedná o výpomoci lékařů z Fakultní nemocnice Ostrava a také z Olomouce.

Od 1. dubna musela Frýdeckomístecká nemocnice omezit provoz dětského oddělení a dětské pohotovosti. Odešlo 7 pediatrů a chod oddělení už nešel zajistit. Rodiče se ale prý o zdraví svých dětí bát nemusejí, lékařská pomoc nemocným dětem je zajištěna. Porodnice funguje beze změn a nemocnice se postará i o operace. Zajištěn bude i urgentní příjem. Lehčí stavy už ale budou muset jinam. 

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Ošetření dětských pacientů s teplotami, akutními infekcemi dýchacích cest, střev nebo močového traktu je zajištěno v okolních zdravotnických zařízení."

Současný stav je přechodný, nemocnice chystá další strukturální změny v chodu oddělení, které povedou ke zkvalitnění zdravotní péče. Vzniknout by měla dětská denní klinika.

Tomáš Stejskal, ředitel Nemocnice ve Frýdku-Místku: "Chceme minimalizovat stres dětí i rodičů z pobytu v nemocnici a zároveň plánovat veškeré zákroky s maximální efektivitou. Velmi zjednodušeně řečeno, probíhalo by to tak, že by na kliniku dítě s problémem přišlo, my bychom ho první den zdiagnostikovali, na noc by šlo domů a druhý den přišlo na doléčení."
Martin Gebauer, náměstek hejtman MS kraje: "Za obor zdravotnictví mohu říct, že tady nikdo neselhal. Tady selhal pouze lidský faktor, selhali ti lékaři, kteří odešli." 

Dětskou pohotovost v průběhu pracovního týdne, kterou doposud zajišťovala nemocnice, by měli převzít praktičtí dětští lékaři. Víkendy zajistí nemocnice. Problém nedostatku pediatrů je jen špička ledovce, kterou by prý mělo řešit systémově ministerstvo zdravotnictví. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy