Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lupič z banky zapomněl po infarktu své falešné jméno. Po probuzení se bezstarostně představil

Unikátní náhoda pomohla policistům v dopadení pachatele 11 let staré loupeže v ostravské bance. Kriminalisté sice po celou dobu věděli, kdo peníze ukradl, ale nemohli polského dělníka najít, protože změnil jméno i bydliště. Nyní ale dostal na Plzeňsku infarkt a po probuzení v nemocnici se bezstarostně představil pravým jménem.

Na záběrech z Komerční banky v Mariánských Horách v Ostravě se můžete znovu podívat, jak se před 11 lety loupež stala. Polský zedník Jacek Kaminski ukázal pokladní lísteček, s výhružkou odpálením tašky granátů, pokud nedostane peníze. Dala mu 12 tisíc a on utekl. Kriminalisté sice vypátrali, kdo loupež spáchal, ale nikdy ho nenašli. Změnil si jméno a odstěhoval se. 

Radim Bena, kriminalista: "Prý ve filmu viděl loupežné přepadení banky, kde pachatel použil lísteček. Napsal si několikm lístečků s různými výhružkami a jeden z nich pak použil." 

Uplynulo 11 let a lékaři v klatovské nemocnici ošetřovali muže po infarktu, který dostal několik elektrických výbojů defibrilátorem. Když se probral, nepamatoval si, že používá jméno Josef Žídek a představil se pravým jménem. Policisté ho prolustrovali a zjistili, že je v pátrání.  

Radim Bena, kriminalista: "Identitu pachatele jsme znali už ten den večer. Bohužel měl před námi několik hodin náskok a doma jsme ho už nezastihli."

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Hrozí mu trest odnětí svobody na 2 až 5 let." 

Muž je vazbě, což je pro něj paradoxně záchrana. Po propuštění z nemocnice, kde byl už druhý měsíc, by totiž zřejmě skončil na ulici jako bezdomovec. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy