Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policie opět vážila kamiony. V MS kraji jsou častými přestupci Poláci

Každý řidič si občas zanadává na kvalitu vozovek. Po zimě nás trápí výtluky, ale celoročně to jsou vyjeté koleje, které mají často na svědomí přetížené kamiony a nákladní auta. Policisté proto pravidelně provádějí akce, kdy tato vozidla váží.

Moravskoslezský kraj sousedí v Polskem a tak zároveň slouží jako transitní oblast pro kamiony, které převážejí zboží nejen do naší země, ale i do Rakouska, Německa a dalších. Bohužel jsou kamiony často přetížené, což má řadu důsledků a hlavně je to nebezpečné.

Petr Štencl, vedoucí Dopravní policie MS kraje: "Můžeme se setkat s kamiony, které jsou převáženy i o více než 10 tun. To vozidlo se pak chová úplně jinak v zatáčkách, brzdná dráha je delší. V neposlední řadě nám to ničí pozemní komunikace."

Dopravní policie se proto pravidelně na kamiony a nákladní vozy zaměřuje. Samozřejmě nejen na zahraniční, ale na všechny. Mezi hříšníky jsou také často i vozy, které převážejí dřevo z Beskyd. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté si na silnici vytipují vozidlo, které následně odkloní a doprovodí na kontrolní stanoviště. Řidiči jsou povinni policisty následovat a na výzvu se podrobit vážení." 

Na speciálních vahách se měří každá náprava zvlášť a čísla se nakonec sečtou. Policisté mají k dispozici speciální program, který vše vyhodnotí.

Alan Robenek, dopravní policista: "Ukáže nám to celkovou hmotnost a ten program nám spočítá o kolik je to vozidlo přetížené." 

Při kontrole váhy ale policisté kontrolují i další náležitosti, jako jsou doklady, povolení a také tachografy. Dokonce zjišťují i zda nejsou porušené plomby na tachometru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy