Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

PARAFEST v Ostravě se blíží. Nabízí nabitý třídenní program

V Ostravě se už za týden uskuteční první ročník unikátního festivalu, který propojí svět handicapovaných se světem zdravých lidí. Nese název PARAFEST a užijí si na něm milovníci, hudby, sportu, vaření a další zábavy.

Ostrava se po divácky úspěšných šampionátech v parahokeji stala jakýmsi neoficiálním centrem pro parasportovce. Ukázalo se, že propojení handicapovaných a světu bez handicapu funguje výjimečně a tak na to přirozenou cestou nyní navazuje i PARAFEST - festival hudby, sportu, dobrého jídla a zábavy.

Zuzana Janošová, produkční PARAFESTU: "Vrcholem bude Kapitán Demo, který vystoupí v sobotu v 9 hodin, v pátek vystupuje kapela The Tap Tap, se kterou máme krásnou spolupráci a moc jí děkujeme a budou tam i dýdžejové." 

Tváří festivalu se stal kuchař David Valíček a také handicapovaný sportovec kulturista Dan Minster, který může být mnohým vozíčkářům inspirací.

Dan Minster, kulturista: "Je to super nápad a doufám že se lidi přijdou podívat na PARAFEST, aby poznali o čem to je být na vozíku a že to není zase taková hrůza."  

Zdraví lidé mohou díky festivalu nahlédnut do života handicapovaných a naopak handicapovaní si mohou vyzkoušet nejrůznější sporty, ale třeba také něco zkusí uvařit a nebo si jen poslechnout dobrou hudbu.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "jsem ráda, že PARAFEST navazuje na tradici para hokejového mistrovství světa. Organizátoři se snaží propojit sport s gastronomií a kulturou." 

PARAFEST se uskuteční v Trojhalí Karolina od 5. do 7. května a bohatý program mohou využít v dopoledních hodinách i děti ze škol celého kraje. 

Nahlásit chybu


K tématu
ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava
Ostrava
od 44 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail