Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj vykradl v Polance několik domů. Policisté ho dopadli na druhý den

Perfektní a hlavně rychlou práci předvedli ostravští policisté, když pátrali po zloději, který se Polance vloupal do čtyř domů. Na druhý den už seděl ve výslechové místnosti a nakonec mu bylo prokázáno 10 skutků.

Poklidný vesnický obvod Ostravy Polanka nad Odrou se stal cílem řádění zloděje, který vykradl hned 4 domy.  Hledal věci odložené na zahradě, vnikl ale i do garáže, kde vzal elektrický golfový vozík. Zřejmě myslel, že je to elektro koloběžka. Zloděj byl natolik opatrný, že si krádeže majitel ani nevšiml.

okradený muž: "Já sem si toho logicky nevšiml, protože golfová sezóna ještě nezačala. Až teprve mě kontaktovali pánové od policie."

Policisté zajistili několik záznamů z kamer v obci a všimli si zajímavého markantu. Zloděj měl odstávající uši. S kolegy ho hledali mezi známými firmami. Shodou okolností dopadli na druhý den policisté z Vítkovic zloděje s odstávajícíma ušima a bylo hotovo. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality proti 49letému muži z Frýdku-Místku zahájil trestní stíhání a obvinil ho z přečinů krádež, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Celkem mu bylo prokázáno deset skutků a způsobil škodu za více jak 120.000,- Kč. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí až na tři roky. Obviněný má v rejstříku trestu více jak 30 záznamů."
Pavel Bochnia, starosta Polanky nad Odrou: "Policisté si zaslouží velké poděkování za to, že pachatele dopadli tak rychle, nicméně je potřeba stále apelovat na to, aby si občané chránili svůj majetek."

Před zloději je nejlepší ochranou prevence. Pořádně zamykat, nenechávat na zahradě nic, co by je přilákalo a dobrým pomocníkem je i zabezpečovací systém s kamerou. 

Nahlásit chybu


K tématu
NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Příležitost pro každého s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail