Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě se likviduje továrna na nelegální cigarety. Část se pálí a část rozebírají vězni a skončí ve sběrně

V Ostravě probíhá likvidace nelegální továrny na výrobu cigaret, která byla odhalena celníky před třemi roky. Část skončí jako palivo v cementárně a stroje rozebírají vězni na součástky, aby mohly být výhodně prodány do sběrny kovů. Zbytek byl odvezen na skládku.

Nelegální výrobny cigaret a tabáku se celníkům v našem regionu daří odhalovat poměrně často. V roce 2019 byla na Novojičínsku odhalena jedna z největších továren v historii. Celníci samozřejmě zabavili veškeré zboží i stroje nyní došlo na jejich likvidaci. Zboží skončilo v ostravské společnosti na zpracování odpadu OZO. 

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: "Jednalo se o veškeré vybavení nelegální továrny na výrobu cigaret, kterou celníci objevili v roce 2019 v okrese Nový Jičín. Hasiči převezli celkem 25 nákladních vozidel naložených zajištěným zbožím. Vše v hodnotě téměř tři miliony korun putovalo do OZO Ostrava."
Vladimíra Karasová, mluvčí OZO: "My tyhle ty nelegální výrobky likvidujeme tak, že je smícháme s dalšími materiály a vyrábíme z toho palivo pro cementárny." 

Role igelitových a hliníkových fólií a další nezpracovatelný materiál skončil na skládce. Trochu složitější je to se stroji a zařízením, kterým byla nelegální továrna poměrně hojně vybavena. 

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: "15 nákladních vozidel hlučínských hasičů převáželo veškeré stroje z nelegální továrny do Věznice Heřmanice. Jednalo se o různé stroje k výrobě cigaret, dopravníky, balící stroje k balení cigaret do měkkých obalů, řezačky tabáku, filtrační jednotky, násypky, sušičky tabáku a další v hodnotě necelých 24 milionů korun."

Vězni nyní stroje rozebírají v rámci svých pracovních povinností přímo v dílně v areálu věznice Heřmanice. Materiál se pak roztřídí a bude odprodán do sběrných surovin. Cena bude výhodnější, než za celý stroj. 

Nahlásit chybu


K tématu
Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 23 600 Kč/měsíc

Detail

Zdeněk Klapuch, Home Office
Ostrava
od 7 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail